Авторизація|

Засідання Президії Спілки ректорів вишів України

2 жовтня 2014,Публікації » Новини

Засідання Президії Спілки ректорів вишів України30 вересня 2014 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося засідання Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України.

У роботі заходу взяли участь Міністр освіти і науки С.М. Квіт, голова профільного комітету Парламенту Л.М. Гриневич, директор департаменту вищої освіти Ю.М Коровайченко, президент Спілки Л.В. Губерський, Голова Профспілки працівників освіти і науки України Г.Ф. Труханов, члени президії Спілки ректорів, ректори вищих навчальних закладів України. 

Міністр звернувся до ректорів вищих навчальних закладів з проханням активно використовувати новостворений сайт імплементації Закону «Про вищу освіту», де Міністерство освіти і науки розміщуватиме підзаконі акти. «Я прошу всіх ділитися своїм досвідом на сайті osvita.gov.ua. Щоб ми всі розуміли, що ми робимо і Харкові, і в Одесі, і в Хмельницькому».

Як зазначив Міністр освіти і науки, деякі нормативні документи закону впроваджимуться складно. Зокрема, структуровані чотирьохрічні програми. «Це дуже непросто. Одна система замінюється іншою. Ці програми мають бути інтегровані в міжнародний світ та впроваджувати професійні стандарти», –  підкреслив Сергій Квіт.

За словами Міністра, необхідно розробити шляхи оптимізації вищих навчальних закладів за участю представників місцевих органів влади та університетів, які запропонують своє бачення цього питання. «Можливо ті університети, які виявилися слабшими, об’єднати з більш сильнішими, можливо інші потребуватимуть допомоги Міністерства». Відповідний лист Міністерства освіти і науки вже підготовлено та буде направлено ректорам та керівникам органів місцевої влади.

Міністр освіти і науки також підкреслив важливість запровадження нових правил виборів ректорів та зазначив, що у виборах беруть участь викладачі, які працюють на повну ставку, студенти, а проведення виборів потребує часу. Тому, за словами Сергія Квіта, Міністерство лише пропонує загальний принцип процедури, а вищий навчальний заклад запроваджуватиме його у зручний для себе спосіб.

Під час засідання було озвучено результати вступної кампанії 2014 року та пропозиції до проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році. 

Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці