Авторизація|

У столиці займуться здоров'ям школярів

У столиці займуться здоров'ям школярів У навчальних закладах Києва планують запровадити обов'язкові медогляди. Комплексні медичні огляди школярі проходитимуть щороку. Відповідний проект рішення підтримала постійна комісія Київради з питань освіти та науки. Проектом передбачається, що школярі середніх навчальних закладів Києва щорічно проходитимуть профілактичний медогляд.
 
"Зараз комплексний огляд здійснюється лише при вступі до школи, у п'ятому класі та при випуску. Але, зважаючи на постійне зростання захворюваності серед населення, появи різних вірусів, подібною профілактикою ми зможемо передбачити багато проблем зі здоров'ям дітей", - запевнила перший заступник начальника ГУ освіти та науки Ганна Руденко.

На сьогодні щорічно учнів оглядають лише педіатр та стоматолог. На екстра-випадки у школах також чергують медсестри. Однак, як свідчить статистика, подібних заходів далеко недостатньо. Минулого року на уроках фізкультури від перенавантажень та спадкових хвороб померло 8 школярів. Зазвичай діти не знають про свої недуги, а батьки, без особливих скарг малюка, на профогляди до медиків не ведуть.

Значних бюджетних затрат нововведення у столичних школах не потребуватиме. Водночас допоможе запобігти більш вартісному лікуванню уже хворих дітей. Це й економія коштів, і справді охорона дитячого здоров'я. Найближчим часом документ винесуть на голосування у сесійну залу.

Нагадаємо, що у квітні у середніх навчальних закладах столиці експериментально впровадили ще одне нововведення - ранкову зарядку. Її проводять перед уроками, аби підняти тонус дітей. Щоб залучити учнів до здорового способу життя, вправи показують відомі спортсмени, як, наприклад, гімнастка Катерина Серебрянська. Якщо "новинка" приживеться у школах на Печерську, де її зараз тестують, то з вересня подібні заняття почнуться у всіх середніх загальноосвітніх закладах столиці.

Як повідомлялось раніше, прокуратурою міста Києва було встановлено, що за період навчання в школі здоров'я дітей значно погіршується. При вступі до школи проблеми зі здоров'ям мають 10-20 % учнів, а вже наприкінці початкової школи до 50-60%.
 
 
 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

17.листопада

З ДНЕМ СТУДЕНТА!

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці