Авторизація|

Круглий стіл: питання проведення страйку

26 травня 2015,Публікації » Новини

Круглий стіл: питання проведення страйку 26 травня 2014 року у конференц-залі готелю «Русь» відбувся круглий стіл «Право на страйк – фундаментальна конституційна гарантія працівників України». У ньому взяли участь представники Міністерства соціальної політики, Національної служби посередництва і примирення, Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Федерації роботодавців України, профспілок, Уповноваженого з прав людини, міжнародні експерти, представники інститутів громадянського суспільства.

Під час роботи круглого столу обговорювалися питання проведення страйку в Україні, механізми реалізації права на страйк та забезпечення прав і гарантій працівників у процесі проведення страйку.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига зазначив, що сьогодні у нашій країні механізми реалізації права на страйк існують на декларативному рівні. І про те, наскільки можливо зреалізувати конституційне право на страйк, можна буде говорити після вирішення колективного трудового спору, в який ввійшла ФПУ з Урядом. Також він підкреслив, що сила профспілок полягає насамперед у солідарності, під якою потрібно розуміти не просто лозунги, а вміння об’єднуватися. Нерозуміння солідарності веде до атомізації суспільства, тобто розпаду традиційних зв’язків у суспільстві.

Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь звернув увагу на те, що зараз відбуваються засідання примирних комісій, на яких профспілкова сторона вимагає забезпечити дотримання права працюючих на достатній рівень життя, збільшити розмір мінімальної заробітної плати, провести повну індексацію зарплат на рівень інфляції та ін. Якщо влада і надалі ніяк не реагуватиме, то лише пікетуванням Будинку Уряду профспілка не обмежиться, буде оголошено страйк. Тому лідерам громадської думки, різним організаціям потрібно об’єднуватися, оскільки у момент соціальної напруги, яка є зараз у нашій країні, не можна залишати людей один на один з бідністю, яка переходить у злидні.

Зараз страйкують профспілки Франції проти соціалістичного Уряду. Зокрема, профспілки освітян страйкують за збереження заробітної плати, яку чинний Уряд Франції має намір скоротити на 3%.

Про зарубіжний досвід проведення страйків розповіла Марія Ткаченко, представник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Право на страйк у Німеччині випливає із права на свободу об’єднання. Лише у 1991 році було здійснено роз’яснення конституційного суду щодо визначення основних принципів процедури проведення страйку в Німеччині і безпосередньо закріплено, що право на проведення страйку належить виключно профспілковим організаціям. У Німеччині найбільш розповсюджені солідарні страйки, саме вони впливають на вирішення колективно-трудового спору.

Також під час засідання круглого столу обговорювалося питання трансформації профспілок, в основі якого – створення потужного фронту для оновлення профспілкового руху в країні.

Підсумком засідання стало створення робочої групи з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо механізмів реалізації права на страйк в Україні від теорії до практики.

Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці