Авторизація|

Уряд переконали відновити держзамовлення у вузах

3 серпня 2009,Публікації » Новини

Уряд переконали відновити держзамовлення у вузах Кабмін прийняв рішення відновити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців для державних потреб у 2009 році на рівні минулого року.

Зважаючи на численні звернення до Уряду від Комітетів Верховної Ради України, народних депутатів України, органів центральної виконавчої влади, ректорів вищих навчальних закладів, лідерів студентства щодо зменшення обсягів державного замовлення на 2009 рік, Кабінет Міністрів України прийняв рішення відновити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2009 році на рівні минулого року. Про це повідомила прес-служба Міністерства економіки України.

 

Таким чином, на засіданні уряду ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. № 416", розроблене Міністерством економіки України.

Як кажуть у міністерстві, реалізація норм зазначеного розпорядження передбачає вилучення норми щодо скорочення на 10%, у порівнянні з минулим роком, прийому фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст та магістр та норми стосовно скорочення обсягів прийому на умовах державного замовлення порівняно з 2008 роком не менш як на 50 % до докторантури.

За словами Міністра економіки України Богдана Данилишина, дане рішення прийнято з метою збереження наукового потенціалу вищих навчальних закладів України, продовження навчання талановитих учених для науки і досліджень на умовах державного замовлення, а також це дозволить розширити можливість для молодих громадян України здобувати повну вищу освіту за обраним фахом.

Відповідно до зазначених вище норм чинного законодавства, державні замовники, аналізуючи ситуацію, що склалася при здійсненні прийому до вищих навчальних закладів, готують свої пропозиції щодо внесення відповідних змін до встановлених постановою показників державного замовлення на підготовку фахівців у 2009 році.

Довідка.
5 червня 2009 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про державне замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб у 2009 році".

Згідно з Постановою, під час формування пропозицій щодо обсягів державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році, передбачалося зменшення обсягу прийому на умовах державного замовлення порівняно з 2008 роком на 50 % (крім профільних вищих навчальних закладів, для яких обсяг прийому зменшується на 10 %) за економічними та юридичними напрямами підготовки, не менш як на 10 % - молодших спеціалістів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів за іншими спеціальностями, напрямами підготовки, галузями знань, не менш як на 50 % - до докторантури.

 

 

 

http://www.osvita.ua

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

11.листопада

ІВ "Єдність" №7 2019р.

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці