Авторизація|

Складено список 60 кращих книг за останніх 60 років

5 серпня 2009,Публікації » Новини
Складено список 60 кращих книг за останніх 60 років Газета Times склала список 60 кращих книг за останніх 60 років. До переліку попали два твори російських письменників - "Лоліта" Набокова, визнана кращою книгою 1955 року, і "Доктор Живаго" Пастернака (1957). 

Список складений на честь ювілею Челтнемського літературного фестивалю (Cheltenham Literary Festival) і організований за хронологією: для кожного року обрана одна краща книга, що вийшла в цей період.

Список відкривається романом "1984" Оруелла. Також в ньому є Голдінг (1954), Фаулз (1969), Маркес (1985), Уелш (1993), Муракамі (1998) і Хоссейні (2007). Кращою книгою 2009 року названий роман Сари Уотерс (Sarah Waters) "The Little Stranger". 

Окрім "серйозної" літератури, до компіляції англійського видання увійшли детективи "Казино Рояль" Яна Флемінга і "Команда Смайлі" Джона Ле Карре, комічний роман П.Вудхауза "Перелітні свині", ужастик Стівена Кінга "Жереб", а також декілька фантастичних творів включаючи "Дюна" Френка Герберта, "Помутніння" Філіпа Діка, "2001: Космічна одіссея" Артура Кларка. 

У списку є і твори Грема Гріна, К.С. Люіса, Френка Херберта, Майкла Муркока і Джоан Роулінг, а також вампірський бестселер "Сутінки" Стефані Мейер. Цікаво, що "Володар перстнів" Толкієна (1954-55) до списку не потрапив. 

Нобелівські лауреати окрім Маркеса і Пастернака представлені Джоном Максвеллом Кутзеє, Доріс Лессінг, Солом Беллоу. 

У липні Newsweek опублікував "метасписок" ста кращих книг світу, скомпільований з десяти інших престижних книжкових рейтингів. Очолив рейтинг роман Толстого "Війна і світ", на другому місці опинився "1984" Оруелла.
 
 
 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці