Авторизация| Регистрация
ПРАЦЮЄМО НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СТАТУСУ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ ЗА АДРЕСОЮ org.kiev.profspilka@gmail.com ЧИ НА FACEBOOK https://www.facebook.com/osvityany/

У КПІ ім. Ігоря Сікорського стартував Фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2016»

12 жовтня 2016,Публікації » Новини

У КПІ ім. Ігоря Сікорського стартував Фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2016»11 жовтня у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відкрився V Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2016».

Фестиваль названо на честь всесвітньовідомого авіаконструктора, киянина за походженням, колишнього студента Київського політехнічного інституту Ігоря Сікорського. Тож у логотипі фестивалю є і його капелюх – незмінний атрибут і, за переказами, талісман, з яким великий інноватор ХХ століття ніколи не розлучався.

У рамках фестивалю проводяться Всеукраїнський конкурс стартапів «Sikorsky Challenge 2016» і конкурс «Intel-Техно Україна 2016-2017» – Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF». Загалом учасники обох конкурсів представили на фестиваль майже 300 розробок з різноманітної тематики. Активну участь у фестивалі також беруть юні дослідники Національного центру «Мала академія наук України» – вони представили виставку молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».

Всеукраїнський конкурс стартапів «Sikorsky Challenge 2016», який, власне, дав назву фестивалю, цього року розпочався 25 квітня. Після попереднього відбору і тренінгів у фінал вийшло 50 проектів. Їх оцінюватиме авторитетне міжнародне журі. Автори та авторські колективи проектів-переможців конкурсу стартапів отримають можливість реалізувати свої проекти у середовищі Наукового парку «Київська політехніка» за підтримки грантових та венчурних фондів. До речі, статистика свідчить, що з року в рік загальна сума інвестицій зростає: якщо в 2011 році переможці отримали на втілення у життя своїх проектів 180 тисяч гривень, то в 2015 – уже 573 мільйони!

Конкурс «Intel-Техно Україна 2016-2017» - Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів проводиться за підтримки Посольства США в Україні. На фестивалі буде визначено суперфіналістів цього конкурсу. Вони матимуть змогу попрацювати з науковцями в лабораторіях НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та інститутів НАН України над удосконаленням своїх розробок, аби найкращі з них у травні 2017 року могли достойно представити Україну на Всесвітньому фіналі конкурсу «Intel ISEF» у м. Лос-Анджелес (США). Варто зауважити, що при визначенні переможців члени журі оцінюватимуть не лише науковий рівень проектів, але й ті особливості, які підвищують шанси на перемогу на Intel ISEF, у тому числі презентаційні та комунікаційні навички конкурсантів, логічне мислення, володіння англійською мовою, самостійність та завершеність проектів.

Генеральним партнером фестивалю є Укрексімбанк, партнерами та спонсорами – Київська міська державна адміністрація, Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні, а також кілька десятків міжнародних корпорацій, всесвітньовідомих компаній, провідних інвестиційних компаній, інвестиційних і венчурних фондів та інших.

Офіційна церемонія відкриття фестивалю за традицією пройшла в Центрі культури і мистецтв університету. Учасників фестивалю привітали заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, народний депутат України Дмитро Андрієвський, директор представництва компанії Intel в Україні Дмитро Калита і фундатор національного етапу конкурсу Intel в Україні Тетяна Нанаєва та, звичайно, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло Згуровський. «Ми вже п’ять років проводимо фестиваль «Sikorsky Challenge», і в цьому форматі нам вдалося охопити винахідників майже з усіх регіонів України за різними напрямками інженерної діяльності!», – наголосив він.

Утім програмою церемонії були передбачені не лише офіційні виступи. Учасники фестивалю побачили яскраве лазерне шоу і виступи художніх колективів університету. Був навіть спеціальний гість, точніше, гостя – фіналістка конкурсу «Голос країни», багаторазова лауреатка всеукраїнських і міжнародних конкурсів співачка Уляна Воробей.

Цікаво, що ведучими урочистостей в Центрі культури і мистецтв КПІ були люди, які мають найбезпосередніше відношення до конкурсів Іntel та до КПі ім. Ігоря Сікорського – студенти університету Чан Фионг Ань – минулорічна переможниця конкурсу «Intel-Техно Україна» по категорії «Математика», бронзова призерка Світового фіналу конкурсу «Intel ISEF» 2016 року і володар спеціальної нагороди Американського математичного товариства, а також Михайло Литовченко – переможець конкурсу «Intel-Есо Україна» 2014 року і срібний призер Світового фіналу конкурсу «Intel ISEF» 2014 року в категорії «Енергетика і транспорт».

Слід зауважити, що заходи фестивалю розпочалися ще до його офіційного відкриття – зранку в Центрі інноваційного підприємництва університету відбувся Міжнародний форум учасників інноваційної екосистеми України. Присвячено його було поширенню напрацьованого в КПІ ім. Ігоря Сікорського досвіду втілення у життя та успішної комерціалізації науково-технічних ідей та інноваційної діяльності по інших українських університетах. Досвід цей здобувався протягом нелегкою працею. «За чотири роки більше сорока стартапів, народжених у нашому інноваційному середовищі, отримали фінансову підтримку інвесторів. Вісім стартапів створили свої стартап-компанії, що працюють і виводять свої продукти на ринок як в Україні, так і за кордоном, – розповів на церемонії відкриття форуму генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат. – Слід зауважити, що є і стартапи, які не витримали випробування співпраці з інвесторами, роботи над бізнес-планами, над прогнозуванням своїх кеш-фло (грошових потоків). Але цей досвід є для нас, можливо, ще цікавіший і важливіший…». У рамках форуму відбулися три панельні дискусії: «Створення мережі стартап-шкіл на базі університетів як основи розвитку інноваційної екосистеми України», «Бізнес-інкубатори та акселератори: проблеми та перспективи стартаперського руху» і «Усталені компанії та мінливі стратапи: можливості, закладені у взаємодії».

Учасники та гості фестивалю також мали можливість ознайомитися з презентацією «Космічні досягнення Київської політехніки», що проводилася у Державному політехнічному музеї при університеті, а також з двома експозиції в Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» – школярів-учасників конкурсу «Intel-Техно Україна 2016-2017» та вже згаданою виставкою проектів-переможців конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».

Отож попереду – ще два дні напруженої роботи конкурсантів: презентації проектів та їх захист перед журі та пітч-сесії, А ще – низка цікавих заходів, що їх передбачили організатори: виставка малюнків «Наука очима дітей», презентації команди «Формула студент КПІ» та розроблених нею спортивних автомобілів, зустріч юних учасників фестивалю з академіками НАН України, музейний квест-сюрприз у Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» тощо.

А переможців обох конкурсів буде оголошено в Центрів культури і мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського під час урочистого закриття 14 жовтня об 11-00. Тоді ж учасники і вболівальники дізнаються й про суми інвестицій, що їх отримають проекти-переможці.

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2018

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я Виплата пенсії особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” в період роботи

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці