Авторизація|

Чи можливі в Україні страйки ?

23 березня 2017,Публікації » Новини

Чи можливі в Україні страйки ?22 березня в «Укрінформі»відбувалася публічна дискусія "Чи можливі в Україні страйки". Організаторами заходу стали Регіональний офіс Фонду ім. Фрідріха Еберта “Діалог Східна Європа” та Федерація професійних спілок України. Участь у дискусії взяли Дмитро Лях – представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Андрій Макаренко– координатор програми "Діалог громадянського суспільства" Регіонального офісу Фонду ім. Фрідріха Еберта "Діалог Східна Європа";Григорій Осовий– голова Федерації профспілок України;Олександр Шубін– заступник Голови ФПУ, модератор; Михайло Волинець– голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України;Сергій Каплін– народний  депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення; Олександр Яцунь – голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України, Георгій Сандул– юрист Громадської організації "Трудові ініціативи". 

Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що низька кількість страйків в Україні зумовлена недосконалим законодавством. В Україні захист трудових прав шляхом проведення страйків майже не використовується. Здебільшого, це через недосконалість законодавства.

"Профспілки недостатньо застосовують страйки для вирішення трудових спорів. Причин для цього є чимало, зокрема вони полягають у недосконалому законодавстві, що так забюрократизувало процедури, що на етапі до страйку має пройти як мінімум 40-50 днів, в той час як проблема є архіважливою і потребує негайного реагування і вирішення", - сказав Осовий.

"Страйки у зв'язку з порушенням прав повинні мати швидку процедуру розгляду, реагування на явище. А якщо страйк відбувається за підстав врахування інтересів, тут є час для того, щоб провести дискусії", - вважає Осовий. Також він зазначив, що Федерація профспілок України підготувала відповідний законопроект, він переданий народному депутату Сергію Капліну. Один з аспектів цього законопроекту - скасування заборони страйків у 18-ти законах України.

У свою чергу, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь зауважив, що з метою вдосконалення порядку вирішення колективних трудових спорів, забезпечення прав та інтересів працівників необхідно гарантувати оперативність вирішення колективного трудового спору – зменшити строки, передбачені для розгляду вимог працівників, здійснення примирних процедур, оголошення про проведення страйку тощо. Також необхідно передбачити право працівників на проведення «попереджувального страйку», гарантувати право працівників розпочинати страйк під час примирних процедур, встановити заборону на звільнення працівників за участь у незаконних страйках тощо.

Під час дискусії усі присутні обговорили проблеми, які виникають при реалізації права на страйк, питання оцінки протестних намірів у суспільстві, готовність профспілок до солідарних дій тощо.

Чи можливі в Україні страйки ?
Чи можливі в Україні страйки ?
Чи можливі в Україні страйки ?
Чи можливі в Україні страйки ?
Чи можливі в Україні страйки ?
Чи можливі в Україні страйки ?
Чи можливі в Україні страйки ?
Чи можливі в Україні страйки ?

Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці