Авторизація|

Перше вересня – День знань

1 вересня 2009,Публікації » Новини
Першого вересня усі шляхи ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових сподівань і звершень.

Особливим у житті він стане для першачків, які, міцно тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на шкільний поріг. Хвилюючим і дещо сумним він буде для одинадцятикласників, яким дуже швидко доведеться майбутню професію. А випускники середніх та вищих навчальних закладів уже через рік будуть втілювати отримані знання в реальному житті. І яким буде їх вибір – залежить тільки від них.

Перше вересня – це особливе свято, яке завжди залишається в пам'яті кожної людини. Дехто асоціює його зі шкільними роками, комусь більше запам'ятались роки навчання у виші, а молоді учителі, можливо, найбільше хвилювалися, коли йшли на свої перші уроки.

Напередодні першого вересня Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України вирішила дізнатися думку педагогів про День знань. Кореспондент вісника «Єдність» поставила столичним учителям лише два запитання – що для них означає День знань і що вони очікують від нового навчального року?
Різні думки, різні погляди, але висновок один: перше вересня – це свято і для учителів, і для батьків, і для дітей, і для усієї нашої незалежної України. Це справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.

Перше вересня – День знань

Оксана Миколаївна Криворучко
заступник директора з навчально виховної роботи, учитель української мови та літератури
гімназії біотехнологій № 177 Солом’янського району

– Перше вересня – це завжди для нас свято. Це зустріч із дітьми, батьками та колегами. Це натхнення для нас, учителів, піднесений настрій і початок нового навчального року зі своїми сподіваннями та творчими задумами.
Кожен учитель цього дня хоче сказати дітям, що вони підросли: хлопці змужніли, а дівчатка розквітли і що саме у них ми бачимо надію на краще майбуття.
Першого вересня ми проводитимемо урок на тему «Сьогодні діти, юнацтво – завтра громадяни України», присвячений вісімнадцятій річниці незалежності країни. Учителі старанно готуються до цього уроку: хтось робить презентацію, хтось відеофільм, адже усі наші педагоги освоїли новітні технології. Ми завжди намагаємося розказати учням щось цікаве, поділитися новинками і передати часточку своїх знань та досвіду. Кажучи словами Василя Сухомлинського у нашій гімназії ми серце і душу віддаємо нашим дітям!

 

– Новий начальний рік – це завжди якісь новинки, нові програми, нові навчальні плани, підручники. У нашій гімназії старша школа працює за авторською програмою з предмету біотехнологія. За новими програмами працюють перші – дев’яті класи, на які ми поступово отримуємо навчальну літературу.
Думаю навчальний рік буде не дуже легким, адже зараз маємо складну політичну ситуацію і нестабільність держави у економічно-фінансовому плані. Освіті, звичайно, не уникнути втручання політики, але дуже сподіваюся, що вона якнайменше бути відображатися на навчальному процесі. І ми, учителі, будемо приділяти більше уваги не політичним процесам, а вихованню високоосвіченої особистості.

Перше вересня – День знань
Ірина Іванівна Баленко
учитель історії
ліцею № 303 Дарницького району

– Я працюю у системі освіти з 1978 року, тому для мене День Знань – це вже, можна сказати рідне свято.
Спілкуючись із молодими педагогами завжди їм кажу, що вони стануть справжніми учителями лише тоді, коли для них свято 1 вересня буде очікуваним. От коли на тебе дивляться очі дітей – усі інші проблеми здаються не такими значущими. Адже професія учителя – це дійсно поклик душі. І коли є бажання навчати та виховувати дітей, робити ці божі створіння добрішими і освіченими – тоді й робота перетворюється на свято.
Усім молодим людям – і педагогам, які приходять до нас на роботу, і учням, які залишають стіни ліцею, я завжди бажаю три слова на літеру «п»: професіоналізму, порядності і патріотизму. Адже коли одне поняття підкріплене іншими – людина стає справжньою особистістю – розумною, впевненою і потрібною суспільстві і державі.
Саме тому хочу звернути особливу увагу на вивчення історії, адже зараз відчувається скорочення годин для вивчення цього предмету у школі, та й гуманітарних дисциплін загалом. І вважаю правильним те, що з наступного року предмет історія буде обов’язковим у переліку незалежного оцінювання знань.

 

– Завжди з початком нового навчального року у мене лише одне прагнення – максимально дати своїм учням те, що умієш і знаєш сама. Але професіоналом, на мою думку, вчитель стає тоді, коли не просто навчає, а й сам навчається чомусь новому у тих дітей, з якими він спілкується.
Тож моїми головними очікуваннями є – насамперед, щоб політична ситуація в країні не так віддзеркалювалася на нашому повсякденному житті. На рівні столиці, звичайно, хотілося б щоб учителі зберегли усі свої соціальні гарантії, щоби ми не відстоювали ті 20%.
Також щиро зичу здоров’я усім моїм колегам, не лише нашого ліцею, а усім педагогам Києва, адже здоров’я вчителя – це основа здоров’я дітей.
І наостанок – бажаю усім не втрачати надію та віру у свої можливості і завжди нести у серці добро. Адже коли є добро в душі, – будуть гарні відносини та взаєморозуміння на роботі, у колективі та з учнями.

Перше вересня – День знань
Тетяна Федорівна Хоменко
учитель молодших класів гімназії № 59 ім. О.М. Бойченка  Голосіївського району

– Робота займає таку велику частину нашого життя, що людина, якій поталанило вдало обрати професію, може вважати себе щасливою. А моя професія – професія вчителя робить щасливою мене. Тому саме перше вересня – це дійсно велике хвилююче свято. Це як свято Нового року тільки от іншого – навчального, адже усі діти шкільного віку, батьки і учителі ретельно готуються до нього. І саме 1 вересня розпочинається новий етап у їхньому житті.
Хвилюючим і радісним це свято є для першокласників, бо для них пролунає перший у їхньому житті дзвоник, і трошки сумне –для одинадцятикласників, адже розпочинається останній навчальний рік у гімназійній родині.
Загалом, навчання мені нагадує утворення складної багатогранної фігури, де кожну грань складають навчальні роки, 1 вересня – це початок навчального року, утворення нової грані. Мені ж, як вчителю початкових класів, потрібно закласти міцний фундамент цієї фігури.
Цього року до мене прийдуть найменші – першокласники. Дуже хвилююся, адже побачу їх вперше, а вони – мене. Намагатимуся докласти максимум зусиль, щоб це свято запам’яталося їм на усе життя. Для першачків усе вперше – 1 вересня, перший учитель, перший дзвоник і перший урок.

 

– Насамперед я очікую від нового навчального року тільки позитиву, а саме працьовитих, гарних та здібних учнів.
Від батьків, в першу чергу, взаєморозуміння, поваги та надання допомоги при організації виховної роботи дітей. Це все дасть мені можливість працювати творчо, з оптимізмом, мати гарний настрій.
Від держави у новому навчальному році я чекаю стабільності та гідного відношення до нелегкої праці учителя.

І наостанок, хотілося б допомогти викорінити у суспільстві агресію, злість, ворожнечу та жадібність. Тому у своїй виховній роботі я приділяю багато уваги вихованню доброти, чуйності та толерантності. Щиро бажаю, щоб діти, які приходять до мене навчалися, виховувалися і розвивалися у теплій та дружній атмосфері.

Перше вересня – День знань

Людмила Пантелеймонівна Стельмах
учитель української мова та літератури
ліцею «Еко» № 198 Святошинського району

– 1 вересня – це для мене і свято, і робота, і нові зустрічі і, звичайно ж, нові турботи. За сорок років роботи у школі я впевнено можу сказати, що школа – це все моє життя, а з першого вересня воно знову і знову розпочинається разом із моїми учнями.

 

– Новий навчальний рік – це завжди нові зміни у програмі, нові посібники.
Ось зараз ми чекаємо на нові підручники для учнів 9 класу, які отримуватимуть 12-річну освіту. Дуже б хотілося, щоб усі учні були забезпечені ними вчасно.
Щиро сподіваюся, що праця учителя буде гідно поцінована у суспільстві, державі. Хочу щоб учителям не доводилося боротися за свої права, щоб забезпечувала їх наша держава. І щоб наша профспілка освітян опікувалася здоров’ям учителя, а не за відстоюванням його соціально-економічних гарантій. Адже захищений учитель – запорука успішного розвитку усієї країни.

Перше вересня – День знань

Владислав Вікторович Собченко
викладач НТУУ «Київський політехнічний інститут»

– День Знань для мене це справді свято. Це зустріч з колегами, новими студентами, новими їх бажаннями та прагненнями одержати максимум знань та умінь протягом нового навчального року. З іншого боку – для молодого викладача 1 Вересня – це початок випробування і вдосконалення адже необхідно зробити усе можливе, щоб зацікавити 100 % аудиторії.
У цей день я з теплотою згадую і своїх учителів, які щедро ділилися своїми знаннями з нами, учнями, які не завжди добре себе вели.
Також хочеться щиро побажати усім – і педагогам, викладачам, учням і студентам, нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, радісним і несе добрий настрій у кожен навчальний заклад, кожну родину та кожне серце!

 

– Від нового навчального року насамперед я очікую розумних, сумлінних та талановитих студентів. Дуже хочеться, щоб молодь йшла навчатися на ту чи іншу спеціальність за покликом душі, а не за змогою батьків чи престижністю ВНЗ. Щоб протягом навчального року студенти лише перевищували сподівання викладача, адже улюблена професія здобувається набагато швидше і цікавіше. Щоб через багато років вони згадували своїх викладачів вузу як учителя у школі і знали, що до них завжди можна звернутися за порадою.

Перше вересня – День знань

Ганна Олександрівна Демидова
учитель молодших класів
спеціалізованої школи № 115 ім. І. Огієнка  Солом’янського району

– Для мене перше вересня – це свято першого дзвоника, це свято батьків і дітей, які вперше прийшли до школи. У цьому навчальному році я набираю перший клас і з нетерпінням чекаю нашої першої зустрічі.
Це дуже хвилююча мить, коли на тебе дивляться оченята маленьких діточок і ще більше стурбовані очі батьків, адже інколи здається, що до школи йде не маленька дитина, а її батьки, адже вони переймаються набагато більше ніж першокласники.
Попереду новий навчальний рік. Діти стають дорослішими і розумнішими, учителі – мудрішими.
Зі свого досвіду хочу сказати, що усе, чого я бажаю кожного першого дня навчання – це не лише дати моїм учням певну суму знань, але й навчити їх спілкуватися, вирішувати проблеми, знаходити вихід із нестандартних ситуацій, іншими словами – навчити найвищому із мистецтв – мистецтва жити.

Від нового навчального року очікую лише одного, що наша школа і мій перший клас стали школою радості для учня, школою творчості для учителя і школою спокою для батьків.

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці