Авторизация| Регистрация

У Комітеті ВРУ розглядається проект Закону України «Про освіту»

21 червня 2017,Публікації » Новини

У Комітеті ВРУ розглядається проект Закону України «Про освіту»Сьогодні, 21 червня 2017, року відбувається розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, на якому розглядається проект Закону  України «Про освіту».

Обговорити норми статей законопроекту зібралося більше 130 учасників – освітяни, науковці, народні депутати, представники громадських організацій, профспілки та роботодавці. Профспілку освітян у обговоренні документу представляє голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

Засідання розпочалося зі вступного слова Першого заступника Голови Комітету ВРУ Олександра Співаковського, який зазначив, що за 9 місяців роботи над законопроектом було проведено 15 круглих столів з громадськістю, фахівцями та експертами, отримано 1600 поправок від народних депутатів України, а також створено робочу групу з цього питання. Кожен мав можливість долучитися до обговорення цього документу з метою створення системи забезпечення високої якості освіти на основі модернізації її змісту.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання сказала, що реформа української середньої освіти – це проектування майбутнього нашої країни, це реформа – на десятиліття. У новому Законі «Про освіту» має бути зосереджена увага на дитині як сучасній патріотичній особистості, яка буде розбудовувати модерну європейську Україну. За словами міністра положення в законі мають бути реалістичними, тобто такими, які можна виконати в реальному житті.

Однією із важливих норм законопроекту стало питання оплати праці працівників освітньої галузі. Зокрема, Голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь озвучив вимоги профспілок при прийнятті закону. А саме: встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі 3 прожиткових мінімумів з дня прийняття Закону, 75% від 3 мінімальних заробітних плат з 1 січня 2019 року і 3 мінімальних заробітних плат з 1 січня 2020 року.

Також він наголосив на забезпеченні державою асигнувань на освіту в розмірі не менше 10% ВВП, а не так як це прописано у законопроекті 7%.

«Ще однією вимогою є встановлення найнижчого посадового окладу науково-педагогічного працівника, асистента кафедри у 2 рази більшого від мінімального посадового окладу педагогічного працівника. А також встановлення надбавок педагогічним працівникам – молодим спеціалістам у розмірі 10% ставки заробітної плати, посадового окладу», - сказав Олександр Яцунь.

У Комітеті ВРУ розглядається проект Закону України «Про освіту»

 

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

01.вересня

З Днем знань!

ІНІЦІАТИВИ ТА ПРОГРАМИ:

Програми доступного житла У жовтні в Україні стартує конкурс «Учитель року – 2014» З профспілкою дешевше! 2013 - «З профспілкою дешевше» Перспективи та можливі ризики програми «Доступне житло»