Авторизація|

Щодо освітньої субвенції

20 серпня 2018,Публікації » Новини

Щодо освітньої субвенції

Відповідно до Додатку №6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір освітньої субвенції м. Києву на 2018 рік становить 2,8 млрд. грн. Зазначений обсяг видатків розподілений за новою формулою, на 0,3 млрд. грн менше, ніж було виділено у 2017 році.

За інформацією Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київради (КМДА) за результатами аналізу видатків за І квартал 2018 року на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладів та державних вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, потреба додаткового обсягу освітньої субвенції для м. Києва на 2018 рік складає 865 млн. грн.

До такої ситуації призвело, зокрема неврахування поділу класів на групи при розрахунку освітньої субвенції. Міністерство освіти і науки України у листі №1/11-6839 від 03.07.2018 року підтверджує цей факт, зазначаючи, що «оскільки в Україні відсутні офіційні статистичні дані щодо фактичної кількості класів, які діляться на групи, і цей поділ залежить від місцевих органів виконавчої влади, у формулі такий поділ не врахований».

Такий обсяг недофінансування може призвести до скасування чи зменшення розміру надбавок за престижність педагогічної праці, за складність і напруженість у роботі, грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов’язків тощо.

У листі від 13.07.2018 року №07010-07-5/18696 Міністерство фінансів України зазначає, що питання фінансування загальноосвітніх навчальних закладів міста має вирішуватися Київською міською державною адміністрацією за рахунок коштів бюджету м. Києва та інших джерел, не заборонених законодавством.

У разі зменшення заробітної плати освітян (внаслідок недостатнього обсягу освітньої субвенції) освітяни змушені будуть розпочати активні протестні дії, у тому числі – застосувати страйк!

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці