Авторизация| Регистрация
ПРАЦЮЄМО НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СТАТУСУ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ ЗА АДРЕСОЮ org.kiev.profspilka@gmail.com ЧИ НА FACEBOOK https://www.facebook.com/osvityany

Виступ Ольги Чабанюк на парламетських слуханнях «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки»

11 квітня 2019,Публікації » Новини

Виступ Ольги Чабанюк на парламетських слуханнях «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки»

«... Проблема розвитку людського капіталу тісно пов’язана з забезпеченням умов для здобуття громадянами України якісної освіти. Згідно зі статтею 78 закону держава має забезпечити асигнування на освіту в розмірі не менше ніж 7% ВВП. Однак виділені обсяги видатків жодного разу цим гарантіям не відповідали. У 2016 році вони складали 5,4% від ВВП, у 2017 - 6,9 % ВВП, у 2018 - 6,1%. На 2019 рік їх затверджено на рівні 5,8% від ВВП.

В умовах збільшення у 2019 році прогнозного обсягу ВВП на 21,53% зростання освітніх видатків передбачено лише на 11%, що закономірно потребує їх пропорційного збільшення.

Гострими є проблеми з рівнем оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників. Відповідно до статті 61 закону «Про освіту» посадовий оклад педпрацівника найнижчої кваліфікаційної категорії повинен встановлюватися в розмірі ‼️трьох мінімальних заробітних плат. Але прикінцевими положеннями закону ці гарантії знижено ⬇️ до чотирьох прожиткових мінімумів 😢 для працездатних осіб. Такий рівень посадового окладу має бути досягнуто до 2023 року щорічним його збільшенням.

Розмір мінімальної заробітної плати має забезпечити достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло, як це гарантовано статтею 48 Конституції України📍. За міжнародними оцінками рівень мінімальної зарплати повинен складати близько 50% середньої заробітної плати у галузях економіки.

Величина прожиткового мінімуму повинна відповідати його фактичній величині та забезпечувати нормальне функціонування організму людини, збереження його здоров'я. Станом на лютий 2019 року – це 4566 гривень, а маємо насправді 1921 гривню, або в 2,4 раза менше.

На цьому ж рівні відповідно до законодавства має встановлюватися стипендія студентам, а не зменшувати обсяг стипендіантів. Належні капіталовкладення мають виділятися на підготовку фахівців та робітничих кадрів закладами вищої та професійно-технічної освіти. Чи можна на застарілій матеріально-технічній базі з вкрай незадовільним рівнем оплати праці викладацького складу підготувати високоякісного фахівця, який потім буде отримувати мізерну, зачасти «в конверті», заробітну плату?

Тому й виїжджають з країни кращі, виштовхується молодь поза кордони нашої держави.

Згубно вплине на розвиток людського капіталу реалізація намірів, закладених в проекті закону «Про повну загальну середню освіту», про звільнення з роботи керівників, педагогічних працівників пенсійного віку, з якими укладено безстрокові договори, переукладання їх на строкові.

Запропоновані в проекті рішення пропозиції щодо надання одноразової допомоги вчителям, їх сертифікації та запровадження інтернатури ніяким чином не вирішить проблеми низької заробітної плати педагогічних працівників, особливо у молодих вчителів, недостатності мотиваційних заходів щодо їх підтримки та залучення молоді до педагогічної діяльності.

Розвиток людського капіталу забезпечить розбудова національної системи освіти, її інноваційне спрямування, приведення у відповідність з європейськими та світовими стандартами....»

P.S. Пропозиції щодо належного фінансування освіти задля розвитку людського капіталу Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України спрямовані зазделегідь до профільного комітету

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2018

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я Виплата пенсії особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” в період роботи

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці