Авторизація|

Аналітична довідка за результатами проведених зустрічей

25 червня 2010,Публікації » Новини

Аналітична довідка за результатами проведених зустрічей У період з 16 по 24 червня у більшості районах столиці відбулись робочі конструктивні зустрічі голови Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України з профспілковим активом освітян, присвячені врегулюванню питань оплати праці працівників освіти столиці. У заходах взяли участь представники райдержадміністрацій, управлінь освіти м. Києва та голови районних профорганізацій.
Під час їх проведення з’ясовано, що, у зв’язку з невиконанням дохідних частин бюджетів районів та високими розмірами вилучень з них, майже у кожному районі виплата освітянам заробітної плати, відпускних та грошової допомоги на оздоровлення відбувається поетапно. 
 
Наразі ситуація з оплатою праці у більшості районах освітян поліпшилась порівняно з минулим роком. Позитивна динаміка у здійсненні виплат пов’язана з проведенням 7 червня круглого столу за участі Головного фінансового управління, Головного управління освіти виконавчого органу Київради (КМДА), начальників фінуправлінь та управлінь освіти районів, голів районних організацій Профспілки з цих питань. Наслідком проведення круглого столу є збільшення лімітів на отримання короткострокових позичок з Державного казначейства України.
 
Представниками районних органів влади була надана інформація про заходи, що вживатимуться для виплати освітянам заробітної плати, відпускних та оздоровчих та озвучено терміни, у які планується ліквідувати затримку виплат. Так, у Голосіївському, Печерському, Солом’янському, Святошинському районах планувалося здійснити виплати до 25 червня, у Оболонському, Шевченківському, Дарницькому, Подільському деснянському районах – до 5 липня 2010 року.
Станом на 25 червня затримується виплата авансу за червень у Оболонському, частково Святошинському (виплачено у 21 закладі) та Голосіївському (працівникам ЗНЗ) районах. 
У Дарницькому районі не виплачено відпускні та оздоровчі працівникам, яким відпустка надана після 18 червня, Подільському та Деснянському – освітянам, яким відпустка надана після 20 червня, У Святошинському районі заробітну плату за час відпустки виплачено у 21 закладі. Лише 40% працівників, яким надано відпустки, Шевченківського та 10% освітян Оболонського районів отримали відпускні та оздоровчі. 
 
Не залишено поза увагою учасників зустрічей також питання встановлення та виплати працівникам освіти надбавок за складність та напруженість у роботі відповідно до постанови КМУ №1298 від 30.08.2002 року та надбавок за престижність педагогічної праці, передбачених постановою КМУ № 1130 від 05.10.2009 року.
В усіх районах міста Києва виплачуються надбавки у розмірі 20% посадового окладу за престижність педагогічної праці окремим категоріям педагогічних працівників (вчителям, вихователям, керівникам, посади яких віднесено до педагогічних, загальноосвітніх навчальних закладів). Проте у жодному районі міста Києва не збережено виплату надбавок за складність та напруженість у роботі відповідно до постанови КМУ №1298 від 30.08.2002 року на рівні 2009 року, у Деснянському районі виплату цих надбавок припинено з квітня 2010 року. Непедагогічні працівники Шевченківського району отримують надбавку за складність та напруженість у роботі у розмірі 8% посадового окладу, Солом’янського , Голосіївського – не отримують ці надбавки.
 
Крім того, на зустрічах обговорювались питання: 
- виконання вихователями дошкільних навчальних закладів Солом’янського району неповного навантаження (0,86 ставки) внаслідок зменшення тривалості роботи дитячих груп (10,5 годин в день);
- здійснення перерахунку заробітної плати працівників освіти м. Києва за січень – квітень 2010 року, у зв’язку з прийняттям постанови КМУ № 337 від 12.05.2010;
- виплата медичним працівникам закладів освіти грошової допомоги до професійного свята;
- надання працівникам освіти Солом’янського району грошової допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу;
- встановлення надбавок за престижність педагогічної праці всім категоріям педагогічних працівників.

За результатами зустрічей у першу чергу необхідно врегулювати:
1) отримання короткострокових позичок, зокрема, для освітянам Оболонського району заробітної плати, відпускних, оздоровчих (станом на 25.06.2010 року лише 10% працівників освіти отримали відпускні та оздоровчі!); 
2) встановлення надбавок за складність та напруженість у роботі працівникам закладів освіти Деснянського району (виплату припинено з 1.01.2010 року).

На вимогу голів первинних профспілкових організацій освітян здійснюється збір підписів для звернення до Президента України з питань оплати праці та до депутатів Київради для встановлення при коригуванні бюджету м. Києва надбавок за складність та напруженість у роботі в розмірі: 50% посадового окладу – керівникам та 20% – іншим працівникам закладів освіти. 
Невчасна виплата заробітної плати призводить до справедливого невдоволення у трудових колективах. Так, освітяни Оболонського району налаштовані вкрай рішуче та висловлюють своє прагнення до активних протестних дій. 

Прес-служба КМОППОіНУ


По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

24.січня

Ювіляри 11.2019

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці