Авторизація|

Зривів навчального процесу через відсутність підручників не буде – О.Удод

Зривів навчального процесу через відсутність підручників не буде – О.Удод Міністерством освіти вжито достатньо підготовчих заходів для того, щоб учень, учитель і керівництво шкіл були готові до проведення занять за новими програмами в 10-му класі. Про це, під час прес-конференції у Києві сказав директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод.

"Я можу сьогодні гарантувати, що ніяких зривів навчальних процесів у зв’язку з тимчасовою відсутністю підручників на початок вересня не буде, тому що Міністерством освіти і науки та нашим інститутом вжито достатньо підготовчих заходів для того, щоб учень, учитель і керівництво шкіл були готові до проведення занять за новими програмами в 10-му класі", - зазначив Олександр Удод.
"У нас уже розміщені на сайтах Міністерства освіти, нашого інституту, видавництв, які друкують підручники для 10-го класу, електронні версії перших параграфів підручників. Усі міські школи підключені до Інтернету, 86% сільських шкіл підключені до Інтернету, тобто проблема доступу до Інтернету фактично розв’язана", - додав він.

Крім того, він поінформував, що перші параграфи підручників для 10-го класу розміщені у спецвипуску газети "Освіта України", а також передані до видавництва "Педагогічна преса" для розміщення у спецвипуску газети "Сільська школа" і фахових журналах зазначеного видавництва.

Також, Олександр Удод зазначив, що програма 2010 року з видання підручників для 10-го, 2-го, 1-го і 5-го класів буде виконана. Він повідомив, що для видання підручників у державному бюджеті на 2010 рік передбачено 198,6 млн грн.

"Станом на 18 серпня 2010 року із зазначеної суми виділено 141,2 млн грн. Це дало змогу в першу чергу виплатити борг у сумі 28,3 млн грн видавництвам за видрук у 2009 році підручників для 9-го класу та проавансувати видання підручників на 2010 рік", - сказав він.

О.Удод розповів, що на сьогодні надруковано 8 підручників для загальноосвітніх навчальних закладів: "Буквар", "Українська мова" (2-й клас), "Читанка" - 1 та 2 частини (2-й клас), "Математика" (2-й клас), "Українська література" (10-й клас) та 2 підручники для шкіл з навчанням мовами національних меншин.

"Усі підручники не будуть у школах на 1 вересня, а будуть поставлятися у вересні та в жовтні. Виходячи з того, що ми в першу чергу проавансували підручники для 10-го класу і почався друк понад 6,6 млн примірників підручників, близько 85% підручників гарантовано на кінець жовтня будуть у школах", - сказав він.

Водночас директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти зазначив, що проблеми з тимчасовою відсутністю підручників на початку навчального року можуть виникнути лише у 10-класників. Проблеми з підручниками по інших класах успішно вирішуються.
 
 
 
 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці