Авторизація|

На Хрещення Господнє вода стає цілющою

19 січня 2009,Публікації » Новини
19 січня Україна святкуєі Хрещення Господнє або Святе Богоявлення – одне з двонадесятих неперехідних свят православної церкви.

Головна подія Хрещення - Водосвятість, для цього в одному з водоймищ здавна встановленому місці робиться ополонка - Йордань. Участь в урочистому хресному походу, молебень, отримання святої води - весь цей день сповнений для християнина особливим значенням. Після молебня на річці, в ній купаються роздягнені, щоб вилікуватися від хвороб і очиститися від гріхів. Цього дня вода ввважається цілющою.

Вчені, що вивчають цей феномен вже більш півстоліття, поки що не знайшли йому пояснення. "Я зробив безліч наукових експериментів над водохресною водою, - розповів фізик Віктор Жуков, науковий співробітник Київського інституту екології людини. - Наприклад, попросив десять осіб помалу відпивати святу воду протягом чотирьох годин. У результаті у всіх покращав стан шлунку, серця і кровоносних судин. Хоча на легені пиття ніяк не подіяло". 

Учені так і не змогли точно пояснити цей феномен. Вони лише визнають, вода на день Хрещення дійсно змінюється, очищається. 

"Цього дня у води змінюються біологічні властивості, вона стає абсолютно чистою на бактерійному рівні, - розповідає начальник Харківської лабораторії санепідконтролю води Володимир Кобилянський. - Вона стає стерильною, в ній зникають домішки і забруднення. Це явище фіксується у нас в день Хрещення вже впродовж 50 років на всіх ділянках системи водопостачання. Таким чином природа раз на рік чистить воду. Іноді вона залишається в очищеному стані впродовж 30 днів". 

І хоча це лише гіпотеза, цікавий сам факт. Думка церкви і науки з приводу водохресної води співпадає. 

"Священики називають водохресну воду великою агіасмою (святинею), - говорить насельник Києво-Печерської лаври ігумен Лонгін. - Греки вважали таку воду святою навіть без освячення. А на Русі прийнято молитися і освячувати воду. Тому 19 січня бажано запастися водою з освяченого джерела. Цю воду можна зберігати цілий рік, вона абсолютно не псується".


По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

24.січня

Ювіляри 11.2019

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці