День української писемності та мови

9 листопада 2010,Публікації » Новини

День української писемності та мови9 листопада за церковним календарем - час вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Починаючи з 1997-ого року, в Україні він відзначається як День української писемності та мови. У столичних навчальних закладах склалася традиція проводити святкування, оголошуючи «Тиждень української мови».

На державному рівні 9 листопада відзначають найкращих популяризаторів українського слова. Столичні освітяни плекають рідне слово з відвертою любов'ю.

Осінній клопіт

Осінь багата до нас вже прийшла,
Та клопіт великий усім принесла:
Птахам – відлетіти в далеку дорогу,
Звірятам – шукати теплу барлогу…
А людям, щоб взимку не сумувати, –
 Треба врожай багатий збирати.

В.М. Вишенська,
вихователь ДНЗ № 71
Святошинського району

Немає слів, щоб передати низький уклін
За скарб неоціненний і багатий,
Збережений до наших днів.
Вона смілива, гомінка, у битвах загартована,
Така солодка і гірка, вся ніжна і закохана,
Чарівна мова і свята, народом викарбувана.

О.А. Дрик,член ПК
спеціалізованої школи № 260
Голосіївського району

У День української писемності та мови стартує ХІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який проводиться з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури і традицій українського.

Покладання квітів до пам'ятника Несторові-літописцю, відвідання музеїв, бібліотек, друкарень й урочисті концерти - це ще далеко не вичерпана низка відповідних заходів.

2017 рік оголошено роком первинної профспілкової організації.

ІНІЦІАТИВИ ТА ПРОГРАМИ:

Програми доступного житла У жовтні в Україні стартує конкурс «Учитель року – 2014» З профспілкою дешевше! 2013 - «З профспілкою дешевше» Перспективи та можливі ризики програми «Доступне житло»