Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,

Профспілка > Новини, Вища освіта > Фінансування студентських гуртожитків
Фінансування студентських гуртожитків
За підсумками засідання Ради ректорів Київського вузівського регіону від 25.11.08 р “Стан та перспективи життєдіяльності гуртожитків вузів регіону” з Міністерства фінансів України надійшла відповідь на запит щодо збільшення бюджетних асигнувань на капітальний ремонт та будівництво нових студентських гуртожитків.

Бюджетні кошти на ремонт та реконструкцію гуртожитків навчальних закладів спрямовуватимуться відповідно до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 p. № 107.

Загалом на ці цілі заплановано спрямувати 201, 0 млн. грн. Виконання цих робіт буде здійснюватися за рахунок коштів Стабілізаційного фонду.
Безумовно це позитив. Але фінансування ремонтних робіт та реконструкція гуртожитків буде зі Стабілізаційного фонду, який до речі лише формується, а не з державного бюджету.

Із таким рівнем фінансування гуртожитків, скоро вищі навчальні заклади можуть залишаться зовсім без них. Щорічне збільшення плати за комунальні послуги, брак коштів для ремонту застарілих комунікацій (труб підводу гарячої та холодної води, електромережі) ставлять гуртожитки на межу існування. Те, що вони збереглися в задовільному стані заслуга ректорів. Навіть якщо вони і змогли б будувати нові гуртожитки за зароблені вузом кошти, то виникає безліч бюрократичних перепон.

Ще 2006 року Кабінетом Міністрів України була затверджена Концепція Державної програми „Студентський та учнівський гуртожиток на 2007–2010 роки” (Розпорядження Кабінету Міністрів України № 667-р від 27.12.2006 р.), але на жаль, до сих пір самої Державної програми з термінами виконання, обсягами та джерелами фінансування немає.

Для прикладу на капітальний ремонт гуртожитку – звичайної дев’ятиповерхівки – необхідно понад 10 млн. грн, а для будівництва нового гуртожитку понад 50 млн. грн.

О. Трофименко,
заступник голови КМОППОіНУ
 із соціально-економічних та правових питань