Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини > Міжнародний день захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітейЩороку 1 червня весь світ відзначає свято наймолодших мешканців нашої планети – Міжнародний день захисту дітей. Адже саме вони , як ніхто інший, потребують захисту, уваги, турботи й тепла. Водночас це свято й тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги: батьків, вихователів, учителів, духовних наставників.

 

Діти – наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

 

Cвято встановлене ще в листопаді 1949-го, ухвалою Ради Міжнародної демократичної федерації жінок і покликане привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля і багатьох інших.

 

В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, навчання та відпочинок тощо. В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 і відзначається щорічно в перший день літа.

 

Бажаємо вам, дорогі юні друзі, міцного здоров’я, щастя, добра і родинного тепла. Хай ваше життя буде сповнене яскравими барвами радості, приємними враженнями і відкриттями! Нехай здійсняться всі ваші мрії!

 

Прес-служба КМОППОіНУ