Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,

Профспілка > Новини > За наслідками перевірки Головного КРУ
За наслідками перевірки Головного КРУ

Органами Державної контрольно-ревізійної служби України відповідно до основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби на 2008 рік, затверджених розпорядженням Кабінету міністрів України від 23.01.2008р. №130-р, в установах та закладах освіти розташованих в усіх регіонах України, проведено контрольні заходи з питань законного використання коштів, виділених на реалізацію бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення виплат, визначених Законом України «Про реструктуризацію заборгованості з виплат», передбачених статтею 57 Закону України «Про освіту» педагогічним, науково педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів» за 2006-2007 роки та I півріччя 2008 року.
Ревізіями виявлено порушень фінансового та бюджетного законодавства загалом на 60,9млн. грн. (3% від загального фінансування), у тому числі фінансових порушень, що призвели до збитків 20,5 млн. грн., недотримання фінансових ресурсів – 1,4 млн. грн., інших порушень на 39,0 млн. гривень.
Вказані порушення було зафіксована в 5-ти областях України, а саме в: Одеській, Луганський, Волинській, Херсонській областях та АР Крим.
Порушення виникли внаслідок:
- неналежного контролю за виконанням бюджетної програми з боку Міносвіти, як головного розпорядника, а також розпорядників коштів місцевих бюджетів за формування бюджетних запитів і визначення асигнувань у 945-ти установах (або у кожному другому з перевірених;
- неналежного виконання місцевими органами виконавчої влади як розпорядника коштів місцевих бюджетів, покладених на них функцій попереднього контролю, в частині визначення своїм підвідомчим начальним закладам обсягів бюджетних асигнувань;
- низького рівня кваліфікаційного рівня спеціалістів, відповідальних за фінансово-бюджетну дисципліну, незнання або неправильне застосування ними норм чинного законодавства.
Проведеними контрольними заходами усунуто порушень фінансової дисципліни на суму 57,1 млн. гривень або 93% від суми виявлених.