Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,

Профспілка > Новини, Середня освіта, Вісті з районів > Гімназія №59 святкує своє 95-річчя
Гімназія №59 святкує своє 95-річчя

Гімназія №59 святкує своє 95-річчя14 грудня 2012 року гімназія № 59 імені О.М.Бойченка міста Києва святкує 95-річчя.

У далекому 1917 році на окраїні робітничої Деміївки була відкрита школа для дітей залізничників. Згодом у 1937 році збудовали нове приміщення школи, а ще пізніше -1967 року добудовані класні кімнати, їдальня, спортивна та актова зали. Гордо стоїть на пагорбі тепер уже гімназія (з 1991 року – школа-гімназія, а з 1997 року - гімназія). Затишні класи, гарно прибрані коридори виблискують паркетом, милує око порядок у кожному куточку навчального закладу.

Вранці приємною усмішкою зустрічає дітей та учителів директор гімназії Антоненко Тетяна Стефанівна, Заслужений учитель України, її ім’я занесене до книги «Успішні жінки України».

Секрет успішної роботи навчального закладу простий – збереження традицій і запровадження інноваційних технологій. Усе найкраще з досвіду минулого допомагають передати молодому поколінню фундатори гімназії: Медведєва Г.А.(Заслужений учитель України), досвідчені учителі, відзначені різноманітними нагородами, Івченко О.І.,  Бойко Н.О., Отчич Н.Т., Подобєд А.О., Писаненко Л.Є., Сікорська В.С., Мироненко В.Ф., Гончар О.А., Головко Л.С.,  Кульєчова А.А., Деревицька Г.М.

Успішно втілюють інноваційні технології в навчальний процес випускники, які працюють у гімназії вчителями: Шамота О.М., Старий С.В., Гуцало Л.П., Мусіна О.П., Ільющенко А.М., Язловицька Н.М.,  Жмайло І.М., Івченко М.О., Ісаченко Ю.Ю.

Талановита молодь, а також учителі з досвідом, беруть участь у конкурсах „Учитель року”: Язловицька Н.М., Кульєчова А.А, Зіненко Є.А., Матуляк Ю.В., Гончаренко Л.І., Ковалевська Ю.Д.

Багато вчителів гімназії були переведені на керівні посади навчальних закладів міста: Марченко Л.Ю.(директор СШ № 286), Піщалковська Л.В.( директор СШ №130), Голубенко Л.В.( МО освіти та науки), Грицеляк Л.П.( Управління освіти Голосіївської РДА), Захожа Т.В.(директор школи-інтернату № 20), Баула О.В.( директор СШ №108), Пєхтєрєва Н.О.( Управління освіти Голосіївської РДА), Климик Я.Л.(директор ДНЗ № 725).

У 2012 році при гімназії був відкритий оновлений Музей історії гімназії № 59 імені О.М. Бойченка під керівництвом учителя історії Отчич Н.Т. Екскурсоводи музею розповідають учням, учителям і гостям про першу жінку-професора в Україні – Бугайко Т.Ф., яка викладала українську мову у 30-40 рр. минулого століття; директорів – Семенця І.М., Лиженко В.Д.; учителів – Калиновську Т.С., Голуб Г.І., Блюміну М.Д., Яшкову І.Б. та про багатьох інших.

Слави гімназії додають виступи зразкових художніх колективів: ансамбль народного танцю „Усмішка сонця”(керівник – Жучинська Л.І.), естрадно-циркова студія „Арлекіно”(керівники – Козлова М.П., Дорошенко К.П. ), ансамбль спортивного танцю „Лілея”(Керівник – Фомін О.В.), спортивна секція тхеквондо (керівник - Асоцький В.В.), хорових колективів ( керівник – Дроздовська Л.М.), театральної студії „Лицедії”(керівник – Добро вольська О.Б.), художнього слова (Мазур Н.П.).

Останні три роки педагогічний колектив працює над науково-методичною темою „Мотивація навчальної діяльності як засіб підвищення якості знань учнів”. Колектив реалізує проекти: „Сприяння розвитку у гімназистів мотивів учіння та особистісного зростання”.

Учні гімназії беруть активну участь у роботі Малої академії наук України( 32 призових місця у ІІ етапі, 1 призове місце у ІІІ етапі), є переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад з різних предметів(10 призових місць у 2012році на ІІІ етапі), у Міжнародних конкурсах „Кенгуру”, „Левеня”, „Колосок”, Всеукраїнській українознавчій грі „Соняшник”, Міжнародній математичній Інтернет – олімпіаді „Сократ”.

Особливо пишається гімназія своїми випускниками. Палагін О.В. у 1956 році закінчив школу із золотою медаллю, на даний час працює заступником директора Інституту кібернетики, має близько 200 наукових праць, академік, професор, відзначений високими урядовими нагородами. Дядюра М. – випускник 1976 року, керує симфонічним оркестром Національної опери України. Відзначений вищими нагородами Франції, Японії, України, „Людина року -2006”. .Курілко О. – актор театру „ Чорний квадрат”, лауреат двох літературних премій. Савченко(Котляр) І., Яновська(Іщенко) Є., Калиновська О., Дроздовська А., Буценко Ю. – викладачі університетів.

Юристи, депутати, лікарі, бізнесмени, журналісти і просто успішні люди, якими пишається педагогічний колектив навчального закладу майже столітньої історії.

Гімназія співпрацює з такими вищими навчальними та науковими закладами: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет біотехнологій, Національний технічний університет „КПІ”, Академія праці і соціальних відносин Федерації профспілок України, Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Інститут математики АН України, Природничий музей АН України, Національний музей Тараса Шевченка, Інститут педагогіки АПН України, Інститут психології імені  Г.С. Костюка АПН України, Київське територіальне відділення МАН України,  Перші Київські курси іноземних мов, Інститут Гете, Інститут екології людини.

Гімназія підтримує партнерські стосунки з навчальними закладами інших держав: Гімназія Альтенхольц ( Німеччина), Український ліцей №5 ім. М.Коцюбинського м. Кишинева (Молдова), Бродніцкий Будинок культури ( Польща), Гімназія №1530“Школа Ломоносова” Східного округу м. Москви (Росія), середня загальноосвітня школа с. Ходосівки, Київської області; навчально-виховний комплекс с. Жукина, Київської області.