Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини > У столиці поліпшать освітлення
У столиці поліпшать освітлення
У столиці поліпшать освітленняКиїв отримав нову комплексну Програму з освітлення доріг, мостів, будинків, пам'ятників на 2009 – 2011 рр. Перелік складається із 360-ти об'єктів для художнього освітлення. Про це повідомив в.о. голови КМДА Анатолій Голубченко.  

За словами чиновника, над програмою працювали фахівці протягом двох років. Вона стосуватиметься будинків, дворів і прилеглих територій, освітлення в самих будинках, а також пам'ятників архітектури, доріг і вуличних мереж.

При цьому застосовуватиметься технологія європейського підходу. "Весь час нам пропонували якісь локальні програмки по освітленню 20–40 об'єктів", – відзначив Голубченко. Але, враховуючи складну ситуацію зі вступами до міського бюджету, максимум, що зможе знайти КМДА для освітлення міста цього року – це 50 млн гривень. Тому підсвічування робити будуть на об'єктах загальнодержавного і загальноміського значення. При цьому вартість всієї програми досягне 1 млрд гривень. 

Голубченко вважає, що програма з художнього освітлення має дуже серйозне відношення до розвитку туристичної галузі. Він завірив, що якщо цього року в Києва не вистачає грошей, то до ЄВРО–2012 ця програма буде виконана на 100 %.

«Ми пропонуємо внести пропозиції Київраді про виділення необхідних грошей. За програмою передбачено приблизно 300 млн гривень на цей рік. Побачимо, скільки виділить Київрада», – сказав в.о. начальника ГУ містобудування і архітектури Сергій Броневіцкий.  

У першу чергу Київ має намір зайнятися підсвічуванням проспекту Перемоги. Загальна кількість об'єктів, що потребують першочергового художнього освітлення, складається з 85-ти об'єктів.