Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,

Профспілка > Новини > МОНУ: зменшення держзамовлення передбачено лише на один рік
МОНУ: зменшення держзамовлення передбачено лише на один рік
МОНУ: зменшення держзамовлення передбачено лише на один рікЗменшення кількості випускників шкіл вплинуло на обсяг державного замовлення. У 2009 році кількість абітурієнтів зменшилася на 37 тисяч осіб, а державне замовлення на бакалавра передбачається скоротити на 14,6 тисяч.

Відповідно до Розпорядження КМУ від 14 квітня 2009 р. № 416-р «Про особливості формування державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році» передбачаються такі скорочення: молодшого спеціаліста на 13,7 %, бакалавра — 10,9 %, спеціалістів — 9 %, підготовку кадрів професійно-технічної освіти на 15 %.

Зменшення держзамовлення передбачено лише на один рік, а тому скорочення викладачів не буде.

Кінцеве рішення щодо обсягів держзамовлення приймає Мінекономіки шляхом підготовки проекту відповідного урядового рішення. Відповідно до процедури надання державного замовлення, Міністерство освіти і науки зводить пропозиції ВНЗ. Функцією МОН у цьому процесі є опрацювання пропозицій ВНЗ та формування попередніх обсягів держзамовлення для Мінекономіки
У подальшому Міністерство освіти і науки здійснює розподіл державного замовлення між вищими навчальними закладами відповідно до їхнього профілю та минулорічних обсягів .

Прес-служба МОНУ