Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,

Профспілка > Новини, Середня освіта > Профспілковий урок: крок до захисту учнів у майбутньому
Профспілковий урок: крок до захисту учнів у майбутньому

Профспілковий урок: крок до захисту учнів у майбутньомуПротягом квітня поточного року у старших класах загальноосвітніх навчальних закладів проводяться профспілкові уроки.

9 квітня 2013 року Марія Непоп, вчитель історії та правознавства Київської гімназії №287 Святошинського району, провела профспілковий урок для учнів 9-Б класу.

На уроці були присутні директор навчального закладу Ірина Почечуєва, головний спеціаліст Святошинської районної у м. Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Тамара Мандрик та голова первинки школи Віталіна Гришко.

Учителька зробила акцент на історії виникнення профспілки та розповіла про діяльність організації за часів Радянського Союзу та незалежної України. Особливу увагу приділила законодавчій базі, розглянувши Закон України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» ст.36, ст. 44 Конституції України і Кодекс законів про працю (ст. 43).

Марія Непоп звернула увагу також на основні задачі, які вирішують профспілки, а саме: участь в колективних переговорах, відстоювання вигідних для робітників умов праці; підготовка та підписання колективної угоди; контроль за виконанням адміністрацією умов колективної угоди та примушування її ліквідувати порушення; представництво трудящих перед адміністрацією, в державних органах, а також в судах тощо.

Учні разом з учителем створили «дерево прав Профспілки», де кожна гілка відповідає за певний етап роботи організації: захищає право членів Профспілки на працю, бере участь у розробленні та здійсненні державної політики в галузі трудових відносин, вносить пропозиції щодо визначення головних критеріїв життєвого рівня, прожиткового мінімуму, розмірів заробітної плати тощо.

За допомогою інтерактивних технологій Марія Непоп досить детально ознайомила учнів із діяльністю Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України. Школярі уважно слухали інформацію про те, хто входить до складу первинних профспілкових організацій, скільки членів нараховує КМОППОіНУ, а також дізналися, яким чином здійснюється соціальне партнерство.

Наприкінці уроку учні змогли чітко відповісти, що Профспілка – це надійний гарант їхнього соціального захисту.