Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,

Профспілка > Новини > Кабмін увів обов'язкове маркування продуктів з наявністю ГМО
Кабмін увів обов'язкове маркування продуктів з наявністю ГМО
Кабмін увів обов'язкове маркування продуктів з наявністю ГМОКабінет Міністрів вирішив увести обов'язкове маркування продуктів з наявністю генетично модифікованих організмів.
Про це журналістам перший заступник міністра економіки Сергій Романюк.
З його слів, відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду.

"Ми пропонували встановити маркування продовольчих товарів, де є ГМО понад 0,9%, так, як це існує сьогодні в Європейському Союзі, але за пропозицією міністра юстиції було ухвалене рішення про те, щоб не встановлювати це рішенням уряду (процентний вміст ГМО), а виходити з технічних можливостей лабораторій, які є сьогодні в Держпотребстандарті", - сказав Романюк.

При цьому він зазначив, що із набуттям чинності цього рішення на етикетках продовольчих товарів з наявністю ГМО має бути обов'язково зазначена їхня наявність у відсотках.

Як повідомлялося, раніше Державний комітет з технічного регулювання й споживчої політики (Держпотребстандарт) вирішив створити мережу лабораторій з дослідження продуктів харчування на наявність генетично модифікованих організмів.

Перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов доручив Міністерству юстиції разом з Держпотребстандартом до 14 травня підготувати законопроект про впровадження маркування продукції, що містить генетично модифіковані організми.