Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини > У Києві встановлять найбільший у світі квітковий годинник
У Києві встановлять найбільший у світі квітковий годинник
У Києві встановлять найбільший у світі квітковий годинник"Київзеленбуд" розробив ескізний проект встановлення квіткового годинника в столиці до Дня Незалежності України. Як повідомили у прес-службі Київської міської держадміністрації з посиланням на "Київзеленбуд", столичний квітковий годинник може увійти до Книги рекордів Гіннесса. 

Сьогодні найбільший годинник розміщується в Ірані, його діаметр - 16 м. Діаметр конструкції, яку встановлять у Києві, – 19 м. 

Годинник буде показувати реальний час завдяки електронному механізму. Розмах стрілок: хвилинна – 5 м, годинна – 3 м. 

У мерії зазначають, що на офіційному веб-порталі столичної влади завершено голосування киян щодо місця встановлення годинника. Мешканці столиці обирали між площею поблизу НСК "Олімпійський", Золотими Воротами та вулицею Грушевського. 

За інформацією "Київзеленбуду", на жаль, жодне із запропонованих місць не відповідає технічним вимогам розміщення такої великої конструкції. Тому було прийнято рішення встановити годинник на схилі вулиці Інститутської біля Майдану Незалежності. 

Проте у "Київзеленбуді" запевнили, що думка киян буде обов'язково врахована при розробці проектів нових квіткових композицій, які можна буде встановити на території місця-переможця опитування – Золотих Воріт. 

При створенні композиції квіткового годинника будуть використані різноманітні рослини, зокрема, тагетиси, агератум мексиканський, бегонія, коліус та інертні матеріали, такі як мармурова та гранітна крихта. 

Також у Києві на вулиці Олеся Гончара з'явиться жартівливий пам'ятник Летючій корові. Ініціатором створення незвичайної скульптури стала "Київська ландшафтна ініціатива", якій належить ідея пам'ятника відомому мультиплікаційному персонажу - Їжачку у тумані. 

Автором пам'ятника Летючій корові є 26-річний скульптор Костянтин Скритуцький, який утілив також образ ліричного героя з вузликом. 

На відміну від сумного їжачка, який з'явився в центрі Києва, на перетині вулиць Золотоворітської, Рейтарської і Георгіївського провулка у січні, корова буде веселою.

 

http://www.newsru.ua