Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини > Київські екологи продовжили на 100 років життя каштану Петра Могили
Київські екологи продовжили на 100 років життя каштану Петра Могили
Київські екологи продовжили на 100 років життя каштану Петра Могили Київські екологи лікували найбільший у Києві каштан, що у Китаєвській пустині. Це унікальне дерево, яке, за легендою, 300 років тому посадив митрополит Петро Могила вважають найбільшим і найстарішим каштаном у Києві, і навіть в Україні. 


«Заввишки 25 м, стовбур в обхваті 4,15 м...Дерево потребувало лікування, оскільки землю під ним витоптали численні паломники, у стовбурі утворилося кілька невеликих дупел, а три величезні гілки, кожна вагою понад 1 тонну, загрожують розірвати стовбур на кілька частин. Ці гілки ми зв’язали спеціальним надміцним альпіністським шнуром – тепер щонайменше на 100 років гарантуємо подовження життя велетня. Оголене коріння каштана присипали привезеним родючим грунтом, запломбували дупла», - повідомив газеті директор Київського-еколого-культурного центру Володимира Борейка.

На лікування каштана Петра Могили витрачено близько 3 тис. грн. За словами Борейка, це вже 33 дерево, яке лікує Київський еколого-культурний центр. На черзі – лікування дуба Грюневальда, що вже понад 1000 років росте на території нинішнього пансіонату «Жовтень».


 

 

 

http://www.proua.com