Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини > Питання реформ на засіданні Ради Міськпрофради
Питання реформ на засіданні Ради Міськпрофради

Питання реформ на засіданні Ради МіськпрофрадиУ країні триває масштабний процес реформування в усіх сферах суспільного життя. Існує чимало напрацювань як з боку уряду, профспілок, так й експертів. Питання реформ обговорюються у різних сферах. Так, 3 червня 2017 року це питання обговорювалося і на засіданні Ради Міськпрофради.

Під час засідання Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь наголосив на тому, що потрібно здійснювати контроль за доцільністю проведення реформ. Він назвав низку реформ, які стосуються кожної людини: трудовий кодекс, пенсійна реформа, медична реформа, Закон України «Про освіту», проект Закону України «Про страйк», «драконівські» тарифи, субсидії.

За словами Олександра Яцуня досить гостро стоїть для освітян питання підвищення з 15 липня тарифів у громадському транспорті. Доцільність таких дій було б доречно обґрунтувати підвищенням зарплат працівникам метрополітену. Однак, учасники робочої групи, які працювали над формуванням нових тарифів, зазначили, що збільшення заробітних плат працівникам метрополітену не буде.

Одним із важливих питань, яке порушив Олександр Яцунь, стало питання поліпшення житлових умов освітян, а саме будівництво будинку на земельній ділянці за адресою: вул. Сєченова, 9. Така практика є поширеною між владою і профспілками Барселони, де у колективному договорі окремим пунктом стоїть питання житлового забезпечення. Ініціативу Олександра Яцуня підтримав голова ФПУ Григорій Осовий.

Наприкінці засідання учасниками заходу було прийнято постанову, відповідно до якої, спільно з  представництвом Київської міської державної адміністрації, Федерації роботодавців міста Києва буде створено робочу групу з підготовки укладення Територіальної угоди на новий строк в  європейському форматі та проведено робочі зустрічі з секретарем Київради щодо механізму співпраці  в питаннях реалізації умов Угоди. А також запропоновано Київській міській державній адміністрації створити Міжвідомчу робочу групу щодо моніторингу цін та якості  житлово-комунальних послуг.

Прес-служба КМОППОіНУ