Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини > Міжнародний день білої тростини
Міжнародний день білої тростини

Міжнародний день білої тростини15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини, або День сліпих. Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом сліпих та сліпоти. Як засіб визначення шляху палиця відома вже здавна.

Історія білої тростини, як символу сліпоти, бере початок в 1921 році. У британському місті Брістолі (Bristol) жив молодий професійний фотограф Джеймс Біггс (James Biggs), який після нещасного випадку втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки.

У 1950-60 роки по всьому світу почалася широка кампанія з вивчення і роз'яснення питань, пов'язаних з життєдіяльністю інвалідів і людей зі спецпотребами. Особливо соціальна спрямованість в державній політиці того часу проявилася в багатьох європейських країнах і США. В результаті американським конгресом було прийнято рішення про оголошення 15 грудня Днем білої тростини, який вперше відзначили в Америці в 1964 році.

У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини - символу незрячої людини - був затверджений 15 жовтня 1970 року за ініціативою Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind). У наступні роки до цього руху приєднувалися все нові країни. А головна мета сьогоднішнього Дня – ще раз привернути увагу громадськості до проблем незрячих людей, які часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть поруч з нами і не бачать всіх фарб навколишнього світу, щоб зрозуміти і прийняти один одного такими, які всі ми є: з усіма перевагами, негативними і позитивними сторонами характеру, складнощами і специфікою.