Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,

Профспілка > Новини > Щодо присвоєння при призначенні на посаду вчителя кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" особі, яка має науковий ступінь

Щодо присвоєння при призначенні на посаду вчителя кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" особі, яка має науковий ступіньЗгідно з п. 5 Порядку присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 23.12.2015 р. № 1109, особі, яка має науковий ступінь, при призначенні на посаду педагогічного працівника присвоюється кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», якщо на цій посаді передбачено присвоєння кваліфікаційних категорій.

У листі Міністерства освіти і науки від 29.02.2016 №2/1-13-360-16 надане роз’яснення, у якому зазначається, що при призначенні на педагогічні посади осіб, які мають наукові ступені, працівникам присвоюється кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії", яка найбільшою мірою узгоджується з високою кваліфікацією і професійним досвідом запрошеного на роботу фахівця.

Таким чином, вчителю, який має науковий ступінь та якого прийняли на роботу після введення в дію постанови КМУ від 23.12.2015 р. № 1109, має здійснюватися оплата праці за кваліфікаційною категорією «спеціаліст вищої категорії». Нарахування такому працівникові заробітної плати за іншою кваліфікаційною категорією є порушенням чинного законодавства.