Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини, Оплата праці > Оплата простою в закладах освіти має здійснюватися в розмірі середньої заробітної плати
Оплата простою в закладах освіти має здійснюватися в розмірі середньої заробітної плати

У спільному листі Міністерства освіти і науки України № 1/9-162 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України № 02-5/202 від 17.03.2020 «Про умови та оплату праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину» міністерство та ЦК Профспілки наголошується на необхідності збереження за працівниками на період карантину середньої заробітної плати. У роз’ясненні МОН (лист від 13.03.2020 №1/9-161) також йдеться про те, що на період карантину за працівниками зберігається середня заробітна плата. При цьому оплата праці педагогічних працівників закладів освіти у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії тощо), має здійснюватися із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до КЗпПУ, якими передбачено оплату простою не з вини працівника, в тому числі у зв’язку карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, у розмірі не менше 2/3 посадового окладу (ставки заробітної плати). Водночас, ч. 3 ст. 113, передбачено, що за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Т.в.о. міністра освіти і наки Любомира Мандзій 09.04.2020 року у інтерв'ю в телепрограмі "Сніданок з 1+1" (див. з 7хв. 00сек.) також наголосила на оплаті праці простою працівникам закладів освіти в розмірі середньої заробітної плати.