Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України

м.Київ, вул. Володимирська 57,
email:org@profspilka.kiev.ua,
http://www.profspilka.kiev.ua

Профспілка > Новини > Щодо проведення обов’язкових медичних оглядів працівників освіти на безоплатній основі
Щодо проведення обов’язкових медичних оглядів працівників освіти на безоплатній основі

Щодо проведення обов’язкових медичних оглядів працівників освіти на безоплатній основі

Статтею 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до Порядку проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 року №559 (далі – Порядок), обов’язкові медичні огляди проводяться за рахунок роботодавців, витрати закладів та установ охорони здоров’я, пов’язані з проведенням обов’язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установи охорони здоров’я. Абзац 2 пункту 2 Порядку наразі є чинним та підлягає виконанню.

Разом з тим, з запровадженням з 1 квітня 2020 року в Україні другого етапу медичної реформи у кошторисах на утримання закладів та установ охорони здоров’я не передбачаються витрати на проведення обов’язкових медичних оглядів, зокрема працівників освіти.

У зв'язку з цим КМОППОіНУ звернулася до виконавчого органу Київради (КМДА), голів РДА щодо забезпечення проведення безоплатних медичних оглядів для працівників державних і комунальних закладів освіти.

У відповідь на лист КМОППОіНУ Департамент освіти і науки виконавчого органу Київради (КМДА) (лист від 12.05.2020 №063-2556) повідомив, що станом на 01.04. 2020 року чотири райони м. Києва винайшли можливість запланувати кошти на медичні огляди працівників. Наразі проводиться робота щодо вирішення питання проведення безоплатних медичних оглядів для працівників державних і комунальних закладів освіти м. Києва.