Авторизація|

Місія сучасних університетів у глобальному освітянському просторі

Місія сучасних університетів у  глобальному освітянському просторі

16 липня 2019 року відбувся круглий стіл на тему: «Місія і функції університетів: сучасні виклики та нові можливості для України». З вітальними словами на круглому столі виступили Голова Ради ректорів Київського вузівського регіону, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Куліков Петро Мусійович., а також ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Андрущенко Віктор Петрович. Голова Профспілки освітян м. Києва Яцунь Олександр Михайлович виступив з презентацією результатів проведеного дослідження з теми «Місія і функції університетів: сучасні виклики та нові можливості для України».

МОНУ підбито попередні підсумки вступної кампанії 2016 року

Новини, Вища освіта | 10 серпня 2016

МОНУ підбито попередні підсумки вступної кампанії 2016 рокуПісля підбиття попередніх підсумків вступної кампанії 2016 року до трійки спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць увійшли спеціальності 014 “Середня освіта” – 13 тис. 307 місць, 223 “Медсестринство” – 8 тис. 810 місць,  та 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханік” – 7 тис. 407 місць.

При визначенні ТОП-10 спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць враховувалася загальна кількість зарахованих на бюджетні місця за усіма рівнями та ступенями освіти (бакалавр, магістр, спеціаліст та молодший спеціаліст), а також бюджетні місця як державних, так і комунальних ВНЗ.

“Спеціальність 014 “Середня освіта” дійсно набрала найбільшу кількість бюджетників. Потрібно розуміти, що за цією спеціальністю навчаються майбутні вчителі для середньої школи – це і вчителі географії, і вчителі історії, і вчителі біології, тобто спеціальність одна, але дуже широка”, – зазначив директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

Про індексацію стипендії студентам

Новини, Вища освіта | 24 червня 2015

Про індексацію стипендії студентамУ зв’язку з актуальністю питання проведення індексації стипендії студентам вищих навчальних закладів ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надав роз'яснення з цього питання.

Індексація стипендії здійснюється відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» в редакції від 06.02.2003 № 491-IV з наступними змінами та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078, що розроблений на виконання статті 6 закону.

 

Телеміст «Україна - ЄС»: можливості для українських студентів

Новини, Вища освіта | 27 квітня 2015

Телеміст «Україна - ЄС»: можливості для українських студентівУ Києві відбувся перший телеміст «Україна - ЄС» щодо можливостей, інструментів та проектів, які відкриваються для українських студентів та викладачів.

Захід відбувся в рамках проекту Форум Громадянської Освіти, який реалізується на платформі Академія Навичок (skillsacademy.com.ua).

В телемості взяли участь експерти з Швеції, Австрії, Бельгії, Болгарії, а також українські експерти, зокрема представниця Українського офісу програми «Еразмус+».

Депутат Шведського Парламенту, Крістіан Хольм, сказав, що його країна пропонує молоді «соціальний ліфт», який допомагає талановитим молодим людям займати посади в державних органах влади. Це один з основних механізмів, який дозволив Швеції бути одним з лідерів серед країн з найменшим рівнем корупції в світі. Експерт закликав українців активно боротися з корупцією і в такому випадку європейські країни та зокрема Швеція, готова всіляко допомагати Україні.

Українських випускників вишів звільнили від обов'язкового відпрацювання

Новини, Вища освіта | 23 квітня 2015

Українських випускників вишів звільнили від обов'язкового відпрацюванняКабінет міністрів звільнив випускників вузів, підготовка яких здійснювалась за держзамовленням, від обов'язкового відпрацювання за профілем протягом трьох років після закінчення вузу

Про це у своєму "Фейсбуці" повідомила заступник міністра освіти Інна Совсун з посиланням на відповідну постанову Кабміну.

За її словами, відтепер зазначена норма поширюється тільки на випускників медичних вузів.

"Порядок поширюється на осіб, які навчаються за спеціальностями медичного профілю", - наголошується в документі.

ВРУ повернула наукові пенсії працюючим пенсіонерам з числа професорсько-викладацького складу вишів України

Новини, Вища освіта | 21 квітня 2015

ВРУ повернула наукові пенсії працюючим пенсіонерам з числа професорсько-викладацького складу вишів України21 квітня 2015 року депутати Верховної Ради України проголосували за проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни)".

Відповідно до нього за науковцями під час роботи на наукових, науково-педагогічних посадах збережено право на отримання  (призначення) пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», а не на умовах, передбачених Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Це стало можливим завдяки консолідованій позиції освітянської профспілки та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Уряд затвердив порядок виготовлення документів про вищу освіту у 2015 році

Новини, Вища освіта | 15 квітня 2015

Уряд затвердив порядок виготовлення документів про вищу освіту у 2015 роціВідповідно до статті 7 Закону України "Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України постановою «Про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка» від 31 березня 2015 року № 193 унормував порядок виготовлення документів про вищу освіту у 2015 році.

Окрім того, встановлено граничну вартість виготовлення документів про вищу освіту державного зразка у розмірі двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 34 гривні (у 2014 році ця сума становила 79 гривень).

Київський університет імені Бориса Грінченка зробив Великодній подарунок киянам

Новини, Вища освіта | 14 квітня 2015

Київський університет імені Бориса Грінченка  зробив Великодній подарунок киянам9 квітня 2015 року Київський університет імені Бориса Грінченка подарував киянам і гостям столиці два чудових, прикрашених Великодніми писанками  «Пасхальних дерева» – символи миру та злагоди.

Нагадаємо, що в минулому році ідею Університету створити Великоднє дерево підтримали ще й учні шкіл Києва. Спільними зусиллями ми створили 2014 чудових, унікальних писанок, які прикрашали дерево біля Навчального корпусу №1 нашого Університету, за адресою: вул. Маршала Тимошенка, 13-Б, впродовж Великодніх свят і цим встановили новий національний рекорд в номінації «Найбільша кількість пасхальних яєць на дереві». 

Студентів, аспірантів і докторантів стаціонару звільнили від участі в АТО

Новини, Вища освіта | 7 квітня 2015

Студентів, аспірантів і докторантів стаціонару звільнили від участі в АТОВерховна Рада звільнила від проходження військової служби в особливий період студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання.

За відповідний законопроект №1175-1 проголосували 245 депутатів.

При обговоренні документа депутати наголосили на необхідності забезпечити відповідним категоріям освітні гарантії.

Згідно з документом з військової служби можуть бути звільнені військовослужбовці, які є студентами або аспірантами денної форми навчання та були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Викладачі та студенти КНУБА вдосконалюють транспортну систему столиці

Новини, Вища освіта | 31 березня 2015

Викладачі та студенти КНУБА вдосконалюють транспортну систему столиціСтуденти спеціальності «Міське будівництво і господарство», які зараз проходять переддипломну практику, та викладачі кафедри міського будівництва Київського національного університетубудівництваі архітектури долучилися до масштабного проекту, який проводиться зараз у Києві.

Мова йде про обстеження пасажиропотоків на громадському наземному транспортіврамках проекту розвитку містазі СвітовимБанкомі розробкитранспортної моделі Києва. Цей проект єдуже важливим для столиці, адже створить можливість умайбутньомуполіпшитироботукиївськоїтранспортної системи.

Щодо індексації стипендій

Новини, Вища освіта | 30 березня 2015

Щодо індексації стипендійМіністерство соціальної політики України розглянуло лист Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України щодо індексації стипендій.

У листі повідомлено, що п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабміну від 17.07.2003 № 1078 (із змінами), визначено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії вважається місяць, в якому відбувається підвищення розміру стипендій.

Стратегічна сесія: «Профком: нові ризики і можливості»

Новини, Вища освіта | 19 березня 2015

Стратегічна сесія: «Профком: нові ризики і можливості»З 18 по 20 березня 2015 року з ініціативи Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України проходить стратегічна сесія для студентських профактивів Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та Київського національного університету технологій та дизайну. Тема сесії - «Профком: нові ризики і можливості».

Мета заходу полягає в аналіз минулого організації, розумінні і прийнятті сьогодення та проектуванні майбутнього розвитку організації.

Активні студенти прагнуть навчитися по-новому дивитися на проблеми організації, які існують вже не один рік поспіль. Модератор тренінгу Юрій Ващенко разом зі студентам виокремив актуальні тенденції, загрози і можливості організації з метою зрозуміти, які фактори впливають на Профком як організацію на локальному та міському рівнях.

Професора КНУ нагороджено Премією фонду Олександра фон Гумбольдта

Новини, Вища освіта | 20 січня 2015

Професора КНУ нагороджено Премією фонду Олександра фон ГумбольдтаЗавідуючий кафедрою супрамолекулярної хімії Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, проф. Ігор Комаров нагороджений Премією фонду Олександра фон Гумбольдта (Georg Forster Research Award). Рішення про присудження цієї престижної міжнародної нагороди виносить комісія експертів за поданням німецьких вчених. Премія надається в знак визнання значних наукових досягнень у науці та освіті, за такі фундаментальні теорії, відкриття і розробки, які мають помітний вплив на розвиток відповідної галузі науки і поза нею. Очікується, що лауреати премії продовжать наукові дослідження, спрямовані на розв’язання проблем, що стоять перед країнами, що розвиваються. Ініціаторами подання кандидатури Комарова І.В. на розгляд комісії були хіміки та біологи Інституту технологій м. Карлсруе (Німеччина).

Обрано голову первинної профспілкової організації НТУУ «КПІ»

Новини, Вища освіта | 19 грудня 2014

Обрано голову первинної профспілкової організації НТУУ «КПІ»18 грудня 2014 року у Національному технічному університеті України «КПІ» відбулася звітно-виборна конференція первинної профспілкової організації вишу.

Учасники заслухали звіт голови Профспілки навчального закладу Віталія Молчанова про діяльність організації.

У ході конференції роботу організації за звітній період було визнано задовільною, про що була прийнята відповідна постанова.

Щиро вітаємо з обранням на новий термін головою Профспілки вишу Віталія Молчанова. Бажаємо наснаги у щоденній роботі у питаннях захисту прав та гарантій працівників навчального закладу.

День народження по-НУХТівськи

Новини, Вища освіта | 17 грудня 2014

День народження по-НУХТівськи16 грудня Національному університету харчових технологій виповнилося 130 років з дня його заснування.

Привітати зі святом прийшли представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства аграрної політики і продовольства України, Української православної церкви, дипломатичного корпусу, Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук, Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, Київської міської профспілки працівників освіти, професійних об’єднань, вищих навчальних закладів України, навчального комплексу університету, а також виробничники, випускники університету різних років, викладачі, співробітники та студенти.

Виконуючий обов’язки ректора Анатолій Українець привітав колектив університету, студентів та гостей зі святом та розповів про основні історичні віхи розвитку університету й окреслив плани на майбутнє.

Молода наука України: ризики та перспективи

Новини, Вища освіта | 11 листопада 2014

Молода наука України: ризики та перспективи10 листопада 2014 року до Міжнародного дня науки в ім’я миру та розвитку в Національній агенції «Укрінформ» з ініціативи Фонду «Відкрита політика» відбувся круглий стіл на тему «Молода наука України: ризики та перспективи».

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, Голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, аташе з університетського та наукового співробітництва Посольства Франції в Україні Жиль Мамець, Голова Ради молодих дослідників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України Олександр Скороход, Голова Ради молодих вчених відділення фізики та астрономії НАН України Юлія Безвершенко та інші.

Свято «Зустріч осені» в Таращанському навчально-реабілітаційному центрі

Свято «Зустріч осені» в Таращанському навчально-реабілітаційному центрі26 вересня 2014 року профком Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка разом із благодійним фондом «Життя з надлишком» їздили провідати дітей у Таращанському навчально-реабілітаційному центрі, де навчається 134 дитини.

Команда фонду разом з фольклорно-етнографічним ансамблем «Катруся» інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка підготували дітям святковий концерт – «Зустріч осені», де головними героями були дід, баба, пані-осінь та кралі-Галі. Після театралізованої вистави разом із залом співали осінні пісні. По закінченню – традиційне вітання іменинників літніх місяців та вручення подарунків кожному вихованцю центру – привітання з навчальним новим роком.

Звітно-виборні збори у НУ «Києво-Могилянська академія»

Новини, Вища освіта | 29 вересня 2014
Звітно-виборні збори у НУ «Києво-Могилянська академія»29 вересня 2014 року у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулися звітно-виборні збори.
У роботі заходу взяли участь представники Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України на чолі з головою Олександром Яцунем. 
Обговоривши звіт голови первинної профспілкової організації НаУКМА Л.Б. Кадуріної, збори визнали роботу профспілкового комітету задовільною.
Вибори профкому відбулися відкритим голосуванням.
На новий термін головою обрано Ларису Борисівну Кадуріну.

У ВНЗ скасовано кредитно-модульну систему

Новини, Вища освіта | 18 вересня 2014

Міністерство освіти і науки України скасувало кредитно-модульну систему організації навчального процесу.

Відповідний наказ Міністерства освіти і науки України розміщено на офіційному сайті МОН.

У зв’язку з набуттям чинності Закону України "Про вищу освіту" та з метою забезпечення академічної автономії вищих навчальних закладів наказом Міністерства освіти і науки України скасовано наказ Міністерства освіти і науки України "Про впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу".

Як відомо, кредитно-модульна система організації навчального процесу почала впроваджуватися у вишах країни з 2006 року. Така система організації навчального процесу ґрунтується на поєднанні модульних технологій навчання та залікових освітніх одиниць (залікових кредитів).

 


ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

ЗАКОНОПРОЕКТ №2681 ДОЦІЛЬНО ПОВЕРНУТИ НА ДООПРАЦЮВАННЯ - ВИСНОВОК ГНЕУ ВРУ Відповідь Мінсоцполітики щодо оздоровлення дітей під час пандемії COVID-19 ШАНОВНІ СПІЛЧАНИ! ТРИВАЄ ЗБІР ПІДПИСІВ ПРОТИ ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681! Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину ПЕРЕВЕДЕННЯ ПЕДАГОГІВ НА СТРОКОВІ ТРУДОВІ ДОГОВОРИ - РОЗ'ЯСНЮЄ МОНУ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ ПОДАНО ПОЗОВ ЩОДО ДИСКРИМІНАЦІЇ ПЕДАГОГІВ ЗА ВІКОВОЮ ОЗНАКОЮ КМУ РЕКОМЕНДУЄ НЕ ЗВІЛЬНЯТИ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ЗАКОН ПРО ЗАПОБІГАННЯ COVID-19: ВІДПУСТКА ПРАЦІВНИКАМ МОЖЕ НАДАВАТИСЯ ЗА ЇХ ЗГОДОЮ

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці