Авторизація|

У ВРУ готують зміни щодо звільнення учнів від ДПА

Новини, Середня освіта | 15 червня 2020

У ВРУ готують зміни щодо звільнення учнів від ДПА

У парламенті готуються законодавчі зміни, ухвалення яких дозволить звільнити учнів 11 класу від проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Про це під час Погоджувальної Ради у парламенті сказав голова Комітету ВР з питань освіти , науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, учні 11-х класів отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня.

«Це стосується лише тих дітей, які не планують з тих чи інших причин вступати цього року до закладів вищої освіти і цей крок може зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30%», – сказав Бабак.

Він також наголосив, що діти, які мають цього року вступати до закладів вищої освіти, обов’язково повинні проходити зовнішнє незалежне оцінювання і тестування має відбутися за будь-яких умов.

За матеріалами «Освіта.ua»

Профспілковий урок: роль профспілок у майбутньому України

Новини, Середня освіта | 13 травня 2015

Профспілковий урок: роль профспілок у майбутньому України13 травня 2015 року вчитель правознавства Печерської гімназії №75 Артур Бабенко провів профспілковий урок для учнів 10 класу, на якому розповів про історію створення профспілкової організації, її діяльність та захист прав людей. Темою уроку стало актуальне питання сьогодення – роль профспілок у майбутньому України.

На уроці були присутні голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, голова Печерської районної у м. Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Баклан, голова первинки навчального закладу Любов Чолій.

Середній школі №275 присвоїли ім’я офіцера киянина-учасника АТО Володимира Кравчука

Новини, Середня освіта | 20 квітня 2015

Середній школі №275 присвоїли ім’я офіцера киянина-учасника АТО Володимира КравчукаНа засіданні Київради депутати підтримали проект рішення про присвоєння середній загальноосвітній школі №275 Деснянського району імені Володимира Кравчука.

Володимир Кравчук був випускником цієї школи та першим офіцером-киянином, який загинув 19 червня 2014-го року під час виконання бойового завдання у зоні АТО по звільненню від бойовиків міста Ямпіль Донецької області, командуючи одним зі взводів батальйону спецпризначення “Барс”. Герою був лише 21 рік.

Як отримати копію сертифікаційної роботи учасника ЗНО

Новини, Середня освіта | 20 квітня 2015

Як отримати копію сертифікаційної роботи учасника ЗНОУ разі виникнення бажання ознайомитися зі своєю сертифікаційною (тестовою) роботою з певного предмета учасник зовнішнього незалежного оцінювання може подати запит, заповнивши відповідну форму на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та РIN-кодом. Прийом запитів щодо ознайомлення з сертифікаційною роботою відбувається протягом тридцяти календарних днів із дня офіційного оголошення результатів ЗНО з певного предмета.

Система зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року зробить вступ до ВНЗ максимально прозорим та зрозумілим

Система зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року зробить вступ до ВНЗ максимально прозорим та зрозумілимНа цьому наголосив Міністр освіти і науки під час прес-конференції на тему «Виклики і перспективи вступної кампанії та ЗНО 2015», що відбулася 1 квітня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України.

У прес-конференції також взяли участь перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Міністр наголосив, що сьогодні, через внесення законопроекту, зареєстрованого під № 2335 у Верховній Раді України народним депутатом Олександром Співаковським, виникла загроза самій системі зовнішнього незалежного оцінювання. «Ми не можемо допустити, щоб абітурієнти знаходились в нерівних умовах. Подібні рішення перевішують ідею зовнішнього незалежного оцінювання, яка була створена для максимально чесного, прозорого і зрозумілого вступу до ВНЗ», - підкреслив Міністр.

Засідання круглого столу: перспективи та ризики положень до проекту ЗУ «Про освіту»

Засідання круглого столу: перспективи та ризики положень до проекту ЗУ «Про освіту»2 квітня 2015 року Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України за участю громадських активістів та експертів «Реанімаційного Пакету Реформ» провели засідання круглого столу на тему: «Забезпечення прав та гарантій освітян у процесі реформування освітнього законодавства». На круглому столі обговорювалися концептуальні засади, перспективи та ризики проекту ЗУ «Про освіту», проблемні питання функціонування галузі, стан забезпечення соціально-економічних гарантій працівників освіти.

«Підстав для скорочення педагогічних працівників навчальних закладів немає», - Департамент освіти і науки

Новини, Середня освіта | 26 березня 2015

«Підстав для скорочення педагогічних працівників навчальних закладів немає», - Департамент освіти і наукиДепартамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу КМДА розглянув лист Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України щодо чисельності працівників навчальних закладів та збереження мережі навчальних закладів.

На даний час підстав для скорочення педагогічних працівників навчальних закладів немає.

„Квітучі барви таланту-2015: відбірковий тур

„Квітучі барви таланту-2015: відбірковий тур18 березня 2015 року Печерська районна у м. Києві організація Профспілки працівників освіти і науки України провела районний відбірковий тур міського фестивалю народної творчості працівників закладів освіти м. Києва „Квітучі барви таланту-2015” під гаслом: «У серці маю Україну, як святиню вічну. З нею лиш росте людина – мужня і велична».

Свято освітян під гаслом «Нам Україна вище над усе! З вірою у перемогу!»

Свято освітян під гаслом «Нам Україна вище над усе! З вірою у перемогу!»2 жовтня 2014 року у Будинку вчителя з нагоди Дня працівника освіти Київський міський голова Віталій Кличко привітав столичних освітян зі святом.

До урочистостей та вітальних слів долучилися директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олена Фіданян, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, батьки та учні.

Цьогорічне освітянське свято пройшло під гаслом «Нам Україна вище над усе! З вірою у перемогу!».

Свято «Зустріч осені» в Таращанському навчально-реабілітаційному центрі

Свято «Зустріч осені» в Таращанському навчально-реабілітаційному центрі26 вересня 2014 року профком Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка разом із благодійним фондом «Життя з надлишком» їздили провідати дітей у Таращанському навчально-реабілітаційному центрі, де навчається 134 дитини.

Команда фонду разом з фольклорно-етнографічним ансамблем «Катруся» інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка підготували дітям святковий концерт – «Зустріч осені», де головними героями були дід, баба, пані-осінь та кралі-Галі. Після театралізованої вистави разом із залом співали осінні пісні. По закінченню – традиційне вітання іменинників літніх місяців та вручення подарунків кожному вихованцю центру – привітання з навчальним новим роком.

МОН затвердило зміни до умов прийому до ВНЗ

Абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО видані у 2008–2014 роках, максимальний бал атестату складе 60 балів.

 Дату прийому заяв та документів від абітурієнтів перенесено на 11 днів. Вступна кампанія 2014 року розпочнеться 11 липня. Незважаючи на це, Міністерством освіти не змінено дату завершення прийому документів. Прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти закінчується о 12.00 годині 1 серпня.

 Прийом документів від осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти і мають проходити співбесіду, закінчиться 24 липня. Співбесіди та вступні екзамени у вищих навчальних закладах будуть проведені з 25 липня до 1 серпня.

 Абітурієнти, які проходитимуть творчі конкурси у вищих навчальних мають встигнути подати документи до 24 липня. Творчі конкурси проводитимуться у кілька сесій з 21 липня до 1 серпня.

Глобальна премія для вчителів

Новини, Середня освіта | 31 березня 2014

Глобальна премія для вчителівЗасновник арабської освітньої корпорації GEMS мільярдер Санні Варкі заснував The Global Teacher Prize – премію для вчителів у розмірі 1 мільйон доларів, яка вручатиметься щороку за видатний внесок у професію вчителя.

 Премія підкреслює важливість професії вчителя і символізує те, що вчителі у всьому світі заслуговують на визнання і нагороди.

 На сьогоднішній день це одна з найбільших премій за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша і єдина премія такого масштабу. Переможця обиратиме спеціально створений комітет з видатних вчителів, освітніх експертів, чиновників, журналістів, розробників, учених і підприємців. Заявки можна подавати до середини серпня, а переможця оголосять наступної весни в Дубаї.

Створено безкоштовний інтернет-ресурс для підготовки до ЗНО

Створено безкоштовний інтернет-ресурс для підготовки до ЗНОДля вчителів та учнів шкіл на порталі www.yandex.ua запущено безкоштовний інтернет-ресурс «Яндекс. ЗНО» http://zno.yandex.ua (лист МОН № 1/9-907 від 30.12.2013). Проект базується на офіційних матеріалах Українського центру оцінювання якості освіти та містить онлайн-тести з усіх навчальних предметів, з яких проводилося ЗНО у 2010-2013 роках (українською та російською мовами).

Ресурс «Яндекс.ЗНО» може використовуватися як один із елементів підготовки майбутніх абітурієнтів до зовнішнього незалежного оцінювання. Для успішного проходження ЗНО абітурієнт має засвоїти увесь теоретичний навчальний матеріал, тому основний етап підготовки до ЗНО відбувається за навчальними посібниками для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до навчальних програм ЗНО.

Табачник пообіцяв підняти вчителям зарплату

Табачник пообіцяв підняти вчителям зарплатуУсім працівникам освіти в 2014 році буде збільшено заробітну плату - про це сьогодні повідомив міністр освіти і науки України Дмитро Табачник на підсумковій прес-конференції.

«Буде збільшено заробітну плату всім працівникам освіти. Зросте зарплата, порівняно з 2013 роком, для керівника дитячого садочку на 650 грн, вчителя вищої категорії - на 602 грн, старшого наукового співробітника та доцента - на 750 грн в середньому», - сказав Табачник.

Засідання «круглого столу»: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози»

Засідання «круглого столу»: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози»9 січня 2014 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози». Під час заходу було обговорено підсумки функціонування освітньої галузі України у 2013 році та висловлені прогнози експертів щодо можливого розвитку ситуації в 2014 році. Було презентовано також результати традиційного опитування експертів «Освіта України 2013. ТОП-10», проведеного інтернет-порталом «Освітня політика» у грудні минулого року.

Нагороджено переможців конкурсу «Педагогічні сходинки»

Нагороджено переможців конкурсу «Педагогічні сходинки»25 грудня 2013 року голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь нагородив дипломами та грошовими винагородами переможців III щорічного конкурсу творчих робіт «Педагогічні сходинки».

До участі були запрошені молоді учителі, вихователі, викладачі, а також студенти та аспіранти педагогічних вишів Києва, які вправно володіють мистецтвом слова.

Цього року тема творів: «Сучасний учитель. Який він?».

Основна мета конкурсу полягала у розкритті творчого потенціалу молодих учителів; сприянні розвитку молодіжних освітянських ініціатив, формуванні системи цінностей у вчителів-початківців та підвищенні престижу педагогічної праці.

Лауреати підготували різноманітні матеріали, серед яких есе, художні нариси, поезія, публіцистичні статті та ін.

30 грудня у столичних школярів розпочнуться зимові канікули

Новини, Середня освіта | 24 грудня 2013

30 грудня у столичних школярів розпочнуться зимові канікули30 грудня 2013 року у столичних школярів завершиться перший семестр і розпочнуться зимові канікули. Повернуться до навчання юні кияни 13 січня 2013 року.

У Департаменті освіти і науки, молоді та спорту вже спланували заходи змістовного відпочинку та дозвілля для учнів на час зимових канікул. Так, для дітей організують пізнавально-розважальну програму, відбудуться також новорічні й різдвяні святкові дійства та спортивно-масові заходи. Функціонуватимуть гуртки, спортивні секції, клуби за інтересами та інші творчі об'єднання.

Моніторинг виплати стимулюючої надбавки

Моніторинг виплати стимулюючої надбавкиЗа даними моніторингу станом на 16 грудня 2013 року 20 % муніципальна стимулююча надбавка за складність і напруженість у роботі за листопад нарахована в наступних районах м. Києва:

О. Яцунь: Сьогодні потрібно зберегти, що маємо і працювати на перспективу

О. Яцунь: Сьогодні потрібно зберегти, що маємо і працювати на перспективу«Я усвідомлюю усю складність процесів, що відбуваються сьогодні у Києві. І це ще раз вимагає підтримки освітян столиці 20%-ю надбавкою, яка уже стала соціальною необхідністю і частинкою визнання учительської праці».

Такими словами розпочав свій виступ голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь на звітній конференції Асоціації керівників шкіл м. Києва, що відбулася 5 грудня 2013 року у Будинку вчителя. Він підкреслив важливість виплати муніципальної надбавки й соціального діалогу з очільником КМДА Олександром Поповим у цьому напрямі.

ТМП презентує досвід роботи на Раді освіти ЦК Профспілки

Новини, Середня освіта | 28 листопада 2013

ТМП презентує досвід роботи на  Раді освіти ЦК ПрофспілкиГолова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь та голова Товариства молодих педагогів Подільського району Дар’я Болгар презентували досвід роботи на  Раді освіти ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що відбулася 27 листопада 2013 року у Будинку спілок.

Заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко підкреслила, що тема підтримки молодих педагогів є надзвичайно актуальною, тому винесена на обговорення Ради освіти ЦК Профспілки. Того дня напрацюваннями ділилися Київ, Донецька і Кіровоградська області.


ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

ЗАКОНОПРОЕКТ №2681 ДОЦІЛЬНО ПОВЕРНУТИ НА ДООПРАЦЮВАННЯ - ВИСНОВОК ГНЕУ ВРУ Відповідь Мінсоцполітики щодо оздоровлення дітей під час пандемії COVID-19 ШАНОВНІ СПІЛЧАНИ! ТРИВАЄ ЗБІР ПІДПИСІВ ПРОТИ ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681! Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину ПЕРЕВЕДЕННЯ ПЕДАГОГІВ НА СТРОКОВІ ТРУДОВІ ДОГОВОРИ - РОЗ'ЯСНЮЄ МОНУ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ ПОДАНО ПОЗОВ ЩОДО ДИСКРИМІНАЦІЇ ПЕДАГОГІВ ЗА ВІКОВОЮ ОЗНАКОЮ КМУ РЕКОМЕНДУЄ НЕ ЗВІЛЬНЯТИ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ЗАКОН ПРО ЗАПОБІГАННЯ COVID-19: ВІДПУСТКА ПРАЦІВНИКАМ МОЖЕ НАДАВАТИСЯ ЗА ЇХ ЗГОДОЮ

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці